We Francji przyjęto ramy prawne dotyczące ICO

Ramy ICO zaproponowane przez francuskich regulatorów rynku finansowego AMF (l’Autorité des marchés financiers) zostały przyjęte w parlamencie.Minister ds. Gospodarki i finansów we Francji, Bruno Le Maire, potwierdził przyjęcie ram prawnych ICO na twitterze.

Ramy ICO opracowane w marcu mają na celu ochronę inwestorów poprzez wprowadzenie dobrowolnego systemu „visa ICO”.

Zgodnie z projektem PACTE opublikowanym przez Zgromadzenie Narodowe (niższa partia francuskiego parlamentu), przed wydaniem jakichkolwiek tokenów firma musi wystąpić o licencję od AMF, podając szczegółowe informacje na temat oferty i emitenta oraz oficjalne dokumenty władzom francuskim do wglądu. W białej księdze muszą znaleźć się szczegółowe informacje i gwarancje dla inwestorów w celu uzyskania wizy, w tym:

  • Opis projektu związanego z ICO i jego planem działania
  • Prawa przyznane za pomocą tokenów
  • Sąd ustawodawczy w przypadku sporów
  • Cel ekonomiczny i wykorzystanie środków zebranych podczas ICO

„Wiza” wyklucza zagraniczne korporacje, próbując przyciągnąć więcej projektów do włączenia w system francuski. Nowa francuska „wiza” ICO umożliwi legalnym projektom łatwiejszy dostęp do usług bankowych i firm księgowych, które do tej pory były trudne ze względu na niepewność regulacyjną w tym sektorze.

Pierre Noizat, Dyrektor Generalny Blockchain.io, nowej francuskiej giełdy kryptowalut, oferującej platformę dla firm, które wprowadzają swoje ICO, ma przeprowadzić własne ICO w najbliższy czwartek, 27 września. Blockchain.io został zakwalifikowany do finału, aby uzyskać oficjalną wizę ICO licencja od AMF, zapytana o jego przemyślenia na temat nowej struktury ICO, Pierre powiedział:

Rząd francuski nie ukrywa ambicji, by uczynić z Francji stolicę ICO, ponieważ nie chcą przegapić rewolucji blockchain. Regularnie rozmawiają z francuską społecznością blockchain i krypto-przedsiębiorcami we Francji, aby lepiej zrozumieć rynek, zrozumieć jego problemy i odpowiednio regulować rynek.

Grupa zadaniowa ds. Kryptografii, powołana przez ministra finansów Francji na początku bieżącego roku, była główną siłą napędową zmian pozytywnych zmian regulacyjnych w kierunku kryptowalut we Francji. W kwietniu opodatkowanie Bitcoin zostało skutecznie obniżone z progresywnego opodatkowania w wysokości 14 i 45 procent do stałej stawki 19 procent.

Nowe francuskie ramy prawne ICO są częścią większego nacisku ze strony rządu na utrzymanie francuskich projektów blockchain w kraju poprzez zapewnienie większej jasności i pewności w odniesieniu do regulacji ICO.

Branża kryptowalut i blockchain nadal wymaga wielu regulacji we francji, jednak nie ma wątpliwości, że władze francuskie mają pozytywne nastawienie i perspektywy, jeśli chodzi o przyszłość technologii blockchain i ogólnie kryptowalut.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podkreśla jak ważne innowacyjne technologie i w zeszłym roku zaproponowały przekształcenie Francji w „startupowy naród”. Później w 2018 roku, zgodnie ze słowami Macrona, Le Maire przedstawił swój projekt ustawy PACTE, która ma na celu transformację i innowację francuskiej gospodarki, w marcu stwierdzając, że Francja jest gotowa na „rewolucję blockchain”.

Rząd francuski zakasał rękawy i postanowił zacząć regulować ICO, a jak będzie u Nas nad Wisłą?

Zobaczymy w przyszłości.

Komentarze