Wdrożenie Bitcoina zależy od trzech czynników | Coinbase Live

źródło: pexels/pixabay
1 310

Prezes amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, Brian Armstrong, wypowiedział się na popularny temat problemu adopcji Bitcoina. Podczas transmisji Live „Ask Me Anything” na platformie YouTube, Armstrong podał trzy bariery i główne aspekty techniczne, jakim musi sprostać branża kryptowalut, aby wprowadzić globalną implementację. Według dyrektora generalnego Coinbase, najważniejszymi aspektami od których zależy wdrożenie kryptowalut, to zmienność cenowa, skalowalność sieci Bitcoin i ukazanie prawdziwej użyteczności w życiu codziennym.

Oprócz pytań odnośnie Bitcoina i innych kryptowalut, Armstrong odpowiedział na szereg pytań dotyczących działalności Coinbase. Podczas 45-minutowej sesji Ask Me Anything (AMA) opublikowanej na platformie YouTube, dyrektor generalny Coinbase przedstawił trzy aspekty, które mają zasadnicze znaczenie dla adopcji kryptowalut. Są to odpowiednio: zmienność, skalowalność i użyteczność. Podczas gdy Armstrong odpowiadał na wiele pytań społeczności krypto, pierwsze z nich okazało się tym, czego przemysł potrzebował, aby osiągnąć globalną adopcję – przełom, który wielu uważa za najbardziej zrównoważony sposób na rozwój kryptowalut.

Skalowalność, użyteczność i zmienność cenowa

Armstrong zwrócił szczególną uwagę na problem skalowalności, który stanowi znaczącę utrudnienie technicznej strony cyfrowych walut. Skalowalność sieci Bitcoin możemy opisać na poniższym przykładzie. Blok o wadze 1 MB posiada możliwość wykonania około 220 milionów transakcji w ciągu roku. Zakładając, że 7 miliardów ludzi na świecie wykonywałoby codziennie po 2 transakcje, to blok musiałby ważyć 24 GB. Po obliczeniu wynik może zaskoczyć, gdyż dziennie, łańcuch powiększałby się o 3,5 TB pamięci. Tak więc im większe bloki tym mniejsza ilość pełnych węzłów, mniej górników i większy stopień centralizacji sieci – co wpływa na ogólną niekorzyść funkcjonowania Bitcoina jako globalnego systemu finansowego. Dlatego tak ważny jest aspekt skalowalności i poprawa przebiegu transakcji, np. poprzez Lighting Network.

CEO Coinbase krytykuje obecną użyteczność kryptowalut, znajdując błąd w tym, jak trudno jest uczestniczyć w procesie transferu kryptowalut i inwestycji na giełdach (KYC, weryfikacja). Według Armstronga, zakup walut cyfrowych nie powinien być trudniejszy od wysłania wiadomości tekstowej. Pozwoliłoby to użytkownikom na zwiększenie elastyczności w płaceniu kryptowalutami.

Jeśli chodzi o zmienność cenową, Armstrong stwierdził, że jeśli rynek będzie nadal się gwałtownie wahać, trudno będzie uzyskać znaczących inwestorów tradycyjnych – z dużym portfelem inwestycyjnym. W związku z tym branża potrzebuje stabilności cenowej. Zabieg ten może się udać za pośrednictwem stablecoinów, czyli kryptowalut opartych o kursy walut fiducjarnych, np. Tether (USDT). Według Armstronga, stabilność stablecoinów może przyciagnąć inwestorów do rynku kryptograficznego.

giełda kryptowalut kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Coinbase

Coinbase to jedna z najszybciej rozwijających się platform tradingowych na świecie. W ostatnim czasie, większość ważniejszych wydarzeń związanych z platformami kryptowalutowymi – kręci się wokół Coinbase i ich partnerów. Platforma akceptuje coraz więcej tokenów oraz znanych kryptowalut. Brian Armstrong jest wyraźnie podekscytowany aktualnym stanem oraz kierunkiem rozwoju walut wirtualnych, jak i samej technologii blockchain, która może zrewolucjonizować świat finansów, ale również zastąpić stare i mniej bezpieczne systemy księgowe.

Co sądzicie o słowach Armstronga? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze