W ciągu 10 dni ICO sprzedały 160 000 tysięcy Ethereum

4 761
W ciągu 10 dni, projekty ICO (Initial Coin Offering) sprzedały trzy razy więcej Ethereum (ETH) niż w sierpniu, wynika z badań przeprowadzonych przez portal TrustNodes (opublikowanych 13 września). W ciągu ostatnich kilku dni zostało sprzedanych 160 000 tokenów Ethereum, o wartości 33 milionów dolarów. Według TrustNodes 4 września projekty ICO sprzedały 82 000 ETH, co doprowadziło do gwałtownego spadku ceny.  Wiele projektów sprzedaje swoje aktywa w celu pokrycia kosztów w obawie przed niedźwiedzim rynkiem.

W sierpniu średnia dzienna sprzedaż ETH przez projekty ICO oscylowała na poziomie od 1 000 do 5 000 tokenów. Dla porównania, we wrześniu średnia sprzedaż zbliżyła się do 10 000 ETH. Według TrustNodes, całkowita ilość Ethereum sprzedanego przez ICO w ciągu ostatnich 30 dni wyniosła 283 000 ETH, a ich wartość wyniosła 60 milionów dolarów. Tak duże wyprzedaże  sprawiły, że początku tego tygodnia cena Ethereum spadła poniżej 170 dolarów, co stanowi najniższy wynik w 2018 roku.

Digix sprzedaje swój Ether

Największy udział sprzedaży ETH przez ICO przypisuje się projektowi Digix ICO. Według CoinMarketCap, wartość ETH posiadanego przez Digixa  wyniosła 150 000 mln USD, czyli znacznie więcej niż obecna całkowita kapitalizacja rynkowa monety DigixDAO, która wynosi 69 milionów dolarów. W sierpniu startupy ICO zebrały tylko 326 milionów dolarów, co stanowi najmniejszą kwotę od maja 2017 roku.

Jak przedstawia się sentyment do Ethereum

Na wykresie z Google Trends można zauważyć, że spadek ceny drugiej kryptowaluty sprawił zwiększone zainteresowanie projektem. Delikatny wzrost wzrost sugeruje, że pomimo generalnie słabnącego sentymentu, projekt skupia społeczność, która aktywizuje się podczas spadków.

Google trens Ether

Patrząc na sytuację Ethereum w wymiarze globalnym można zauważyć, że zainteresowanie projektem zaczyna rosnąć w krajach rozwijających się.

Google trend świat Ethereum

Wyszukiwanie hasła Ethereum dotychczas, było zdominowane przez kraje bogate. W chwili obecnej można zauważyć, że trend wyszukiwań zaczyna przenosić się na kraje ubogie i rozwijające. Dobitnym przykładem wzrostu zainteresowania widocznym na mapie wśród krajów biednych jest Republika Południowej Afryki.

Czy wyprzedanie 160 000 tokenów Ethereum wciągu 10 dni przez projekty ICO wróży zagoszczenie niedźwiedzi na rynku przez dłuży czas?  Podziel się z nami swoim komentarzem zapraszamy do dyskusji.

 

Komentarze