W piątek wygasają opcje na BTC i ETH. Tymczasem CEO Binance przewiduje, kiedy nowe ATH

Metallic Bitcoin symbol over financial chart. Horizontal composition with selective focus and copy space.

CEO najpopularniejszej giełdy kryptowalutowej na świecie, Changpeng Zhao (CZ) twierdzi, że Bitcoin najprawdopodobniej nie przebije poziomu 69 000$ szybciej, niż za dwa lata.

Popularny CZ dodał także, że gdyby cztery lata temu ludzie zostali poinformowani o 20 000$ za Bitcoina w roku 2022, to byliby bardzo szczęśliwi. Chengpeng Zhao podzielił się ostatnio z Guardianem swoją, nieco mało precyzyjną przepowiednią odnośnie tego, ile zajmie Bitcoinowi osiągnięcie nowego ATH:

„Myślę, że biorąc pod uwagę ten spadek ceny z najwyższego w historii poziomu 69 000$ do 20 000$, powrót na szczyt zajmie trochę czasu. To prawdopodobnie zajmie minimum kilka miesięcy, a może kilka lat”

CEO Binance nieprzerwanie wierzy w rozwój branży kryptowalut i uważa, że zmienność, z którą mieliśmy ostatnio do czynienia nie doprowadzi do jej upadku. Uważa jednak, że wiele firm, które startowały w okolicach cenowego ATH Bitcoina będzie miało poważny problem z tym, by się utrzymać i dowieźć swoje produkty.

Bitcoin i Ethereum pod presją wygasających opcji

Na swoim profilu na Twitterze firma Deribit poinformowała wczoraj (22.06), o wygasających w piątek opcjach na Bitcoinie i Ethereum. Chodzi o 103 tys. BTC o wartości ok. 2.1 mld dolarów oraz 1,1 mln ETH o wartości ok. 1,2 mld dolarów.

https://twitter.com/DeribitExchange/status/1539670795730837504

Maksymalna „cena bólu” Bitcoina wynosi 20 500$. Przez „cenę bólu” należy rozumieć maksymalną cenę, za którą największa liczba posiadaczy wspomnianych opcji poniesie straty finansowe. Warto też dodać, że większość traderów posiadających opcje była byczo nastawiona i liczyła na ceny Bitcoina w okolicach 60 000$.

Źódło: Deribit

Na ten moment Bitcoin kilkukrotnie próbował przebić silny opór znajdujący się w okolicach 21 500$ – niestety za każdym razem nieudanie. Możemy więc mówić o trendzie bocznym i ciągłym oscylowaniu ceny nad lub pod psychologiczną granicą 20 000$.

Z kolei w przypadku Etherum, maksymalna „cena bólu” wynosi 1800$. Przy obecnej cenie 1100$ za ETH oznacza to, że cena może spaść do 800$, gdyż stosunek opcji put do call wynosi 0,43.

Źródło: Deribit

W związku z tym istnieje duża szansa, że niedźwiedzie będą próbować zepchnąć cenę Ethereum do 800$. W końcu w grze jest 1,2 mld dolarów potencjalnych strat/zysków. Jeśli chodzi o Bitcoina, to specjaliści od analizy techniczne twierdzą, że jeśli niedźwiedziom uda się wywołać dużą presję sprzedażową i zepchnąć cenę do poniżej 17 700$, następne wsparcie znajduje się dopiero na 13 000$.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx