W jakiej dziedzinie dotyczącej łańcucha bloków brakuje specjalistów? Blockchain i …

Technologia łańcucha bloków oraz branża cyfrowych walut potrzebuje ekspertów w swojej dziedzinie. Jako młody sektor gospodarki, do rozwoju wymaga odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Podstawę tworzą programiści i pracownicy związani z budową systemów rozproszonych, jednak na rynku najbardziej brakuje blockchainowych specjalistów z innych obszarów działalności gospodarczych. Jednym z nich jest sektor prawny i regulacyjny. Podczas, gdy na świecie powstają ramy regulacyjne dla branży wirtualnych walut, popyt na prawników, którzy posiadają wiedzę na temat blockchain jest bardzo wysoki.

blockchain i

Według dyrektora zarządzającego Major, Lindsey & Africa, Brian’a Burlant’a, zapotrzebowanie na prawników znających się na technologii blockchain jest bardzo wysokie. Burlant jest odpowiedzialny w swojej firmie za rekrutację personelu dla kancelarii prawniczych oraz rządowych departamentów legislacyjnych. Jego wypowiedź ukazała się 17 kwietnia na stronie internetowej Law.com.

Burlant twierdzi, że przedsiębiorstwa prawnicze nie radzą sobie z zaspokajaniem popytu na prawników zgłaszanym przez sektor blockchain i kryptowalut. Powodem takiego stanu rzeczy jest deficyt kandydatów, którzy naprawdę rozumieją technologię łańcucha bloków. Wielu prawników, zajmujących się wcześniej tematyką kryptowalut i blockchain w ramach pracy w organach legislacyjnych i rządowych, wkracza teraz do sektora prywatnego.

blockchain i

Blockchain dobrym kierunkiem dla prawników

Burlant uważa, że „dla studentów prawa oraz absolwentów rozpoczynających swoją karierę, łączenie praktycznego, biznesowego podejścia ze zrozumieniem tajników technologii jest odpowiednim kierunkiem.” W dalszej części wypowiedzi radzi studentom prawa, aby skupili się na samym blockchainie, nie zaś na wirtualnych walutach. Według niego, „łańcuch bloków zmieni zasady gry.”

„Myślę, że sektor blockchaina był niezwykle popularny wśród prawników aż do końca 2017 roku. Wtedy miało miejsce załamanie na rynku kryptowalut. Wielu prawników, którzy pracowali w branży łańcucha bloków i cyfrowych walut, wrócili po cichu do swoich poprzednich zajęć. Podobna sytuacja zdarzyła się w przypadku Doliny Krzemowej w latach dziewiędziesiątych.” – dodała Mary K. Young, partner w Zeughauser Group.

Young zauważyła również, że regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych to dziedzina, która staje się coraz popularniejsza. Większość międzynarodowych i krajowych przedsiębiorstw zaczęła rozwijać ten sektor w ciągu ostatnich 5 lat.

Są tu jacyś prawnicy? Jeśli znacie się na blockchainie (lub zamierzacie się nim zainteresować), nie powinniście narzekać na brak pracy.

Komentarze