Vitalik popiera „Optimism” i propozycję opłat za gaz tokenami OP

3 786

Vitalik okazuje poparcie dla struktury zarządzania Optimism i propozycji opłat za gaz tokenami OP.

Współzałożyciel Ethereum często opowiada się za odejściem od głosowania monetami w DeFi i DeGov, ponieważ umożliwi to mniejszym posiadaczom szansę na prawdziwy udział w zarządzaniu.

Vitalik Buterin, wykazał poparcie dla nowej struktury zarządzania Optimism, zauważając, że propozycje, takie jak używanie tokena OP do opłat za gaz, pokazują „wyraźną reprezentację interesów osób niebędących posiadaczami tokenów”.

Rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Ethereum wdrożyło pierwszą rundę długo oczekiwanego zrzutu tokena OP w dniu 1 czerwca w ramach nowego projektu zarządzania „Optimism Collective”.

The Optimism Foundation to organizacja non-profit, której celem jest rozwój Kolektywu Optimism.

„Nie tylko piszemy oprogramowanie, które skaluje technologię Ethereum, ale także skalujemy wartości Ethereum, tworząc tory dla bardzo wpływowych projektów, które nie mają modelu biznesowego, aby odnieść sukces”.

Dopóki projekt nie zostanie w pełni zdecentralizowany, będziemy przeznaczać wszystkie zyski z prowadzenia scentralizowanego sekwencera na skalowanie i utrzymywanie dóbr publicznych.

Nowa struktura zarządzania Optimism obejmuje dwa obozy nazwane: „Token House (Dom Żetonów)” i „Domem Obywatela”. Pierwszy składa się z posiadaczy tokenów zarządzania OP, a druga składa się z właścicieli NFT.

Chociaż nie jest jasne, czy Buterin jest w pełni zaangażowany w propozycję aby od 2 czerwca wykorzystać token zarządzania OP do opłat za gaz, czy po prostu cieszy się, że taka dyskusja miała miejsce, jednak zauważył dziś na Twitterze:

Oba ugrupowania nadzorują różne cele: Token House, którego zadaniem jest dbanie o zachęty projektowe, aktualizacje protokołów i fundusze skarbowe, a Dom Obywatela koncentruje się na finansowaniu dóbr publicznych.

Duet dzieli się również decyzjami zarządczymi dotyczącymi parametrów sieci i nadawania nowych obywatelstw w Domu Obywatela, co Buterin wydaje się doceniać w tym przypadku.

Według Optimism liczba obywateli w Domu Obywatela będzie z czasem rosła, a „mechanizm dystrybucji obywatelstw zostanie określony przez Fundację przy udziale Token House”.

Kilkakrotnie Buterin przedstawił swoje przemyślenia, że ​​sektor kryptograficzny musi „wyjść poza głosowanie poprzez monety” w zdecentralizowanych finansach (DeFi) lub zdecentralizowanym zarządzaniu (DeGov), ponieważ istnieje ryzyko, że „wieloryby” – posiadacze tokenów zarządzania zdominują proces głosowania. Buterin twierdzi, że często może to prowadzić do krótkoterminowego skupienia się wielorybów na zatwierdzaniu propozycji, które mają na celu jedynie pompowanie cen niektórych aktywów.

Taka metoda może spowodować, że drobni posiadacze i użytkownicy platformy nie będą mieli głosu w procesie DeGov.

Jeśli chodzi o propozycję opłaty za gaz za pomocą OP, która sama pojawiła się wczoraj na forum zarządzania Optimism w celu uzyskania pomysłów i opinii, nastroje wśród społeczności wydają się mieszane.

Podczas gdy wielu oferowało krótkie i ostre komentarze o zgodzie, ogólnie zauważając, że zapewniłoby to większą użyteczność OP, wielu innych poświęciło czas na jasne wyjaśnienie, dlaczego są przeciwni temu pomysłowi.

Jeden z członków, Kethic, stwierdził:

„Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Spalanie siły głosu w strukturze zarządzania jest kontrproduktywne”

Użytkownik Vrede stwierdził:

„Optymizm jest odpowiednikiem EVM. Akceptacja tokenów OP jako gazu oznacza rezygnację z równoważności EVM. Ponadto Optimism musi uiszczać opłaty na rzecz Ethereum Mainnet w ETH. Jak będzie obsługiwana konwersja OP<→ETH?”

Użytkownik Massedai powiedział, że:

„Jest to przedwczesna zmiana w systemie, który nie zaczął jeszcze funkcjonować w sposób, w jaki zamierza”, sugerując, że projekt ma na celu zapewnienie symbolicznej wartości poprzez „rentowność ekosystemu, a nie szybkie ruchy, które będą pompować znak firmowy.”ETH zdołał pozyskać wielką społeczność dla swoich rozwiązań. Wielu twierdzi, że jest to najbardziej utylitarny obecnie token, a George Soros stawia go ponad BTC. Niewątpliwie rozwój tego ekosystemu warto obserwować bardzo uważnie bo kreśli nowe idee w branży kryptograficznej, które inni potem kopiują.

Warto się przyjrzeć również tokenowi OP, który jest notowany na wielu głównych giełdach a jego wykres cenowy na Binance wygląda tak:

Może Cię zainteresuje:

Komentarze