Vitalik Buterin zaprzeczył, że jest miliarderem

Vitalik Buterin, jedna z najbardziej wpływowych osób w przestrzeni krytpowalutowej, ogłosił że wbrew powszechnie panującej opinii, nie jest krypto miliarderem.

Twórca drugiej największej kryptowaluty, w poście na Twitterze, napisał że nigdy nie posiadał więcej niż 0,9 procenta Ethereum. Chcąc zakończyć spekulacje na ten temat Vitalik Buterin zrobił coś, co teoretycznie może rozwiać większość wątpliwości. Postanowił opublikować link z adresem swojego cyfrowego portfela, dzieląc się w ten sposób wiedzą na temat swojego krypto bogactwa z opinią publiczną. Portfel twórcy Ethereum zawiera obecnie 365,003 Eteru o wartości około 73 milionów dolarów. Jednocześnie Buterin  podkreślił, że posiada także inne portfele, ale są one stosunkowo niewielkie i nie wypływają w znaczący sposób na jego majątek.

Dlaczego Vitalik ujawnił adres swojego portfela

Buterin ujawnił adres swojego portfela w reakcji na wpis na portalu społecznościowym. Na tweeterze  profesor Nouriel Roubin z New York University, oskarżył współzałożycieli projektu (Vitlika oraz Joea Lubina) o stanie się miliarderami, dzięki pre-mingowi czyli wydobyciu monet, przed udostępnieniem ich innym użytkownikom. Lubin dotychczas nie ustosunkował się do zrzutu i nie odpowiedział na tweeta. Natomiast Buterin poza udostępnieniem danych do swojego portfela napisał, że: „Jestem prawie pewny, że nie ma przepisów prawa karnego przeciwko praktyce, zwanej pre-minigiem.”

Oskarżenia tego typu kierowane są coraz częściej przeciwko twórcom kryptowalut, ponieważ w większości przypadków posiadają oni znaczącą część monet. To z kolei sprawia, że potencjalnie mogą w istotny sposób wpływać na ich wartość. Z podobnymi zarzutami miał do czynienia założyciel Litecoina Charlie Lee, który rozwiązał problem publicznie ogłaszając, że spieniężył wszystkie swoje Litecoiny. Warto dodać, że w przypadku Bitcoina sytuacja jest zbliżona, ponieważ Satoshi Nakamoto posiada około jednego miliona bitcoinów na swoim portfelu.

Według portalu internetowgo CoinMarketCap.com, Ether spadł o 86 procent od stycznia bieżącego roku.

Jakie jest Twoje zdanie na temat posiadania znaczącej ilości kryptowalut przez ich twórców? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach

Komentarze