Użytkownicy serwisu Reddit idą na zakupy: zaplanowana akcja kupowania BTC

Zaproponowana przez jednego z użytkowników serwisu Reddit akcja polegająca na kupowaniu BTC w najbliższy wtorek spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony internautów.

Jeżeli więc ktoś chce wesprzeć akcje lub przekonać się, jaki będzie miała wpływ na kurs BTC, powinien jutro nastawić przypomnienie na godzinę 23:00.

Zakup BTC za 30 USD

Zaczęło się od niewinnego pytania: więc… wszyscy kupujemy BTC za 30 dolarów we wtorek?

So… We all buying $30 worth of Bitcoin on Tuesday?

i podkreślenia, że nie chodzi o pompowanie ceny, ale o symboliczny gest wsparcia wobec mieszkańców Salwadoru w związku z jutrzejszym wejściem w życie ustawy, dzięki której BTC stanie się legalnym środkiem płatniczym w kraju.

W przeciwieństwie do entuzjastów kryptowalut nie wszyscy mieszkańcy Salwadoru są zadowoleni z tej decyzji (zobacz również: protesty w Salwadorze w związku z wprowadzeniem BTC). Wielu z nich obawia się, że stracą pieniądze przez duże wahania kursu, a oficjalne uznanie najpopularniejszej kryptowaluty przyczyni się do zwiększenia korupcji.

W związku z tym użytkownicy serwisu Reddit chcą wykorzystać zmasowane zakupy do pokazania, że Bitcoin ma prawdziwą wartość dla wielu osób na całym świecie.

Kolejna akcja użytkowników Reddita

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji i symbolicznie pokazać, że BTC ma dla niego wartość, może jutro kupić BTC o wartości 30 dolarów. Akcję zaplanowano na godzinę 14 czasu pacyficznego, czyli „naszą” 23:00. Opublikowany przed trzema dniami post ma już ponad 2 100 komentarzy i 86% głosów poparcia od użytkowników.

Chociaż zmasowane zakupy BTC za 30 dolarów mogą wydawać się nieistotne, użytkownicy serwisu Reddit wielokrotnie pokazali, że należy się z nimi liczyć. Najlepszym przykładem jest głośna akcja związana z WallStreetBets i GameStop | Wszystko, co powinniście wiedzieć. W jednym miejscu.

W artykule o działaniach użytkowników Reddita związanych z kryptowalutami nie mogło oczywiście zabraknąć wzmianki o Bitcoinbillionaire. W 2013 roku wspomniany użytkownik rozdał za darmo 50 BTC. Kilka godzin później cena spadła o 50%

Komentarze