USA stopy procentowe w górę – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 14.03-20.03.2022

Kurs złota się zatrzymał, co za tym idzie, cena bliska rekordu wszech czasów należy już do przeszłości.

Stany Zjednoczone w końcu podniosły stopy procentowe, co więcej zapowiadają jeszcze kilka takich podwyżek do końca bieżącego roku, plus ogłaszają chęć wyprzedaży posiadanych przez siebie papierów wartościowych.

Stany Zjednoczone – stopy procentowe w górę!

Po wielu miesiącach zapowiedzi, podniesienie stóp procentowych stało się faktem. Pierwszy raz od 2018 roku stopy procentowe zostały podniesione, jednak tylko o 25 pp. Taką też wartość szacowali ekonomiści. Jednak według FED nie jest to ostatnia podwyżka w tym roku. Planują oni jeszcze około pięciu podwyżek stóp procentowych.

Ciekawostką jest to, że gdy FED ostatni raz podnosił stopy procentowe, to złoto po kilku miesiącach od tego faktu zdrożało o około 10%.

Dodatkowo ogłosili oni, że na najbliższym posiedzeniu planują prawdopodobnie rozpoczęcie wyprzedaży swoich papierów wartościowych, takich jak między innymi skarbowe papiery wartościowe. Takie działania mogą przynieść konkretne zmiany na rynkach.

Złoto na minusie

Mimo wszystko, na ten moment działania FED przyczyniły się do wzmocnienia się dolara, a co za tym idzie, osłabienia się kursu złota. Podniesienie stóp procentowych wpłynęło pozytywnie na inwestorów, przez co wielu z nich zdecydowało się, przynajmniej chwilowo zelżyć swoją defensywną postawę.

Obecny kurs złota wynosi 1929,50 USD za uncję, co i tak jest dosyć wysokim wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że jego poziom spadł nawet do 1917 USD.

W polskim złotym zakup fizycznego metalu jest nadal o wiele droższy niż przed inwazją Rosji na Ukrainę. Cena 1-uncjowej złotej monety bulionowej waha się pomiędzy 8600 – 9100 zł.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność. Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx