UnitedCorp pozywa Bitmain, giełdę Kraken, Bitcoin.com oraz Rogera Vera

2 085

Roger Ver, Bitcoin.com, Bitmain i Kraken Bitcoin Exchange zostali rzekomo pozwani przez United American Corp. (UnitedCorp). Według informacji prasowej opublikowanej 6 grudnia UnitedCorp z Florydy firma złożyła pozew przeciwko zwolennikom Bitcoin Cash ABC [BCHABC], twierdząc, że zaangażowali się w manipulacje hardforkami podczas listopadowego hashwar.

Złożony pozew w sądzie rejonowym w południowej Florydzie oskarża zwolenników BCHABC o stosowanie „nieuczciwych metod konkurencji”, aby zmienić pierwotną sieć BCH i faworyzować swoją frakcję, jednocześnie wykazując szkodliwość dla społeczności BCH.

„UnitedCorp uważa, że oskarżeni zostali w zmowie w celu skutecznego przejęcia sieci Bitcoin Cash po planowanej aktualizacji oprogramowania z 15 listopada 2018 r. Z zamiarem scentralizowania sieci – wszystko to wbrew przyjętym normom i protokołom związanym z Bitcoinem od czasu jego powstania.”

UnitedCorp twierdzi, że oskarżona strona BCHABC „wynajęła hash”, którego użyła do przekierowywania mocy obliczeniowej w celu przejęcia kontroli nad siecią i wykorzystała tę moc do faworyzowania Bitcoina ABC nad innymi implantacjami, które trzymały się demokratycznych „zestawów reguł”.

Co więcej, UnitedCorp twierdzi, że 5 dni później, 20 listopada, za pomocą „Deep Reorg Prevention”, zespół Bitcoina ABC wdrożył „blokadę” do blockchainu, aby uzyskać kontrolę nad księgą blockchain.

W tej chwili UnitedCorp żąda zadośćuczynienia w stosunku do oskarżonych, aby zatrzymać kontynuowanie bieżących działań przeciwko sieci BCH i uniemożliwić tego typu zagrań w przyszłości. Wysokość rekompensaty za szkody zostanie ustalona w momencie rozprawy.

„Aby zachować zaufanie do kryptowalut, takich jak Bitcoin Cash, żadna osoba ani jednostka nie może mieć prawa do kontrolowania ich” – stwierdził Benoit Laliberte, prezes UnitedCorp.

Firma UnitedCorp

UnitedCorp, koncentruje się na rozwoju telekomunikacji i technologii informatycznych, z niedawnym wzrostem zainteresowania w stronę blockchain. Ta 26-letnia firma posiada portfolio składające się z mediów społecznościowych, patentów blockchain i patentów telekomunikacyjnych. Również jest właścicielem i operatorem BlockchainDomes, który jest zaprojektowany do dostarczania ciepła do działalności rolniczej za pomocą sprzętu komputerowego w naturalnie chłodzonych centrach danych.

Co sądzicie o całej sprawie? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze