UNICEF zainwestuje 100000$ w technologię blockchain

Zainteresowanie rozwiązaniami blockchainu nie maleje, co potwierdzają ostatnie działania organizacji humanitarnej UNICEF. Jak podaje komunikat organizacji, UNICEF zamierza zainwestować 100000 dolarów w sześć firm, które opracują i wprowadzą innowacyjne rozwiązania, w pełni oparte o technologię blockchain. Fundusz Innowacji UNICEF zainwestuje w działania następujących firm: Atix Labs, Onesmart, Prescrypto, Statwig, Utopixar i W3 Engineers. Głównym ich celem będzie dostarczanie prototypów aplikacji open-source w ciągu następnych 12 miesięcy. Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci wykorzysta opracowane systemy, aby zwalczać globalne problemy społeczno-ekonomiczne.

UNICEF wybierało spośród ponad 100 wniosków i aplikacji firm z 50 krajów, aby w końcu wybrać najbardziej odpowiednie i zaufane przedsiębiorstwa. Sześć firm wybranych przez UNICEF opracuje specjalne projekty i systemy w oparciu o aktualne, globalne problemy, tj. przejrzystość świadczenia opieki zdrowotnej, dostęp do łączności telefonii komórkowej oraz możliwość kierowania finansów i zasobów do projektów społecznych.

„Technologia Blockchain jest wciąż na swoim wczesnym etapie rozwoju – czeka przed nami mnóstwo eksperymentów, porażek i nauki, gdy widzimy, jak i gdzie możemy użyć tej technologii, aby stworzyć lepszy świat. To jest dokładnie etap w którym inwestuje Fundusz Innowacji UNICEF: kiedy nasze finansowanie, wsparcie techniczne i skupienie się na słabszych grupach społecznych może pomóc w rozwoju i dojrzewaniu technologii w jak najbardziej sprawiedliwy i godziwy sposób.” – powiedział Chris Fabian, UNICEF Innovation.

Blockchain
źródło: pixabay.com

UNICEF akceptuje kryptowaluty w ramach darowizn

Oprócz szerokiego zainteresowania możliwościami rozproszonej księgi rachunkowej, UNICEF chętnie akceptuje kryptowaluty, jak i moc obliczeniową, którą wykorzystują do wydobywania kryptowalut i przeznaczania tych środków na problemy humanitarne. UNICEF akceptuje najpopularniejsze kryptowaluty. Za pośrednictwem ich witryny internetowej, możliwe jest przelanie następujacych kryptowalut: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar, Ripple, EOS, Litecoin, Monero oraz Dash.

Jak stwierdził dyrektor wykonawczy wydziału UNICEF France, Sebastian Lyon, technologia blockchain i kryptowaluty dały szansę światu, którą należy wykorzystać. Twierdził on, że jest to innowacja pod względem solidarności i pozyskiwania funduszy. Warto zaznaczyć, iż UNICEF od lat zajmuje się blockchainem i kryptowalutami, inwestując dwa lata temu w technologiczny startup oraz testując smart contracty dla swoich transakcji.

Co sądzicie o działaniach UNICEF w celu zaimplementowania blockchainu? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze