Francuski UNICEF przyjmuje darowizny w kryptowalutach

1 272

Nadszedł dzień, w którym pomoc nie jest już ograniczona do walut fiducjarnych. Jak wynika z ogłoszenia UNICEF France, przyjmuje darowizny w kryptowalutach. Fundacja w celu poszerzenia grona swoich darczyńców akceptuje, aż dziewięć kryptowalut. Za pośrednictwem własnej strony internetowej przyjmują: BitcoinEthereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Monero oraz Dash.

https://twitter.com/UNICEF_france/status/1042366433425072128

Organizacji można również przekazać swoją moc obliczeniową, a wydobyte kryptowaluty przekazywać bezpośrednio do portfela UNICEF France.

Potencjał technologii

Według dyrektora wykonawczego UNICEF France, Sebastiana Lyona, technologia blockchain i kryptowalut zaoferowały humanitarnemu światu szansę, którą należy wykorzystać. Twierdzi, że jest to „innowacja pod względem solidarności i pozyskiwania funduszy”.

Decyzja UNICEF France o przyjęciu darowizn w kryptowalutach została ogłoszona kilka miesięcy po sukcesie kampanii zwanej GameChaingers w lutym tego roku, kiedy to globalny organ UNICEF uruchomił inicjatywę, aby pomóc dzieciom w trawionej przez wojnę Syrii. Organizacja prosiła graczy o przekazanie części zasobów komputerowych do kopania kryptowalut. Do wzięcia udziału w akcji wystarczyło zainstalować oprogramowanie górnicze Claymore. Zbiórka zakończyła się 31 marca z wynikiem 85 Ethereum.

UNICEF Australia

Koncepcja przekazywania mocy obliczeniowej została również wykorzystana przez UNICEF Austaralia w kwietniu. Akcja została przeprowadzona przez stronę internetową HopePage, która została utworzona w celu wydobycia Monero.

„The HopePage pozwala Australijczykom zapewnić pomoc i nadzieję słabym dzieciom, po prostu otwierając stronę, gdy są w Internecie” – wyjaśnia Jennifer Tierney z UNICEF Australia.

W przeciwieństwie do złośliwych oprogramowań, w których zasoby komputera są wykorzystywane bez wiedzy użytkownika do kopania kryptowalut, organizacja UNICEF Australia wymagała uzyskania wyraźnej zgody użytkowników. Odwiedzając stronę, istniała również możliwość określenia ilości mocy obliczeniowej, jaką chciało się przekazać. W myśl działania takiego systemu im więcej czasu spędziliśmy na stronie, tym więcej podarowaliśmy.

UNICEF Australia stworzyła tak system, aby darczyńcy mieli pewność, iż przekazując swoją moc obliczeniową, ich sprzęt na tym nie ucierpi.

Jakie jest Wasze zdanie na temat wykorzystywaniu kryptowalut przez UNICEF? Myślicie, że takie inicjatywy będą coraz częstsze i niedługo uświadczymy ich również w Polsce?

Komentarze