UAE Exchange planuje wprowadzić produkt RippleNet

źródło: pixabay.com
996

UAE Exchange, wiodąca firma świadcząca usługi finansowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), podpisała umowę z firmą Ripple dotyczącą wprowadzenia produktu RippleNet na ich platformę. Jak informują władze spółki, produkt RippleNet powinien zostać zaimplementowany do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Współpraca będzie opierać się na poprawieniu infrastruktury przesyłu środków pieniężnych, jak i zwiększenia wydajności oraz przejrzystości płatności transgranicznych.

Wraz z rosnącą ilością klientów Ripple, jak i podejmowanych współpracy – banki i instytucje finansowe dostrzegają potencjał RippleLabs. Zadaniem UAE Exchange jest doprowadzenie do jeszcze szybszych i wydajniejszych przepływów pieniężnych. Większość funduszy jest teraz wysyłana za pośrednictwem oddziałów walutowych, a codziennie pojawiają się nowe aplikacje ułatwiające międzynarodowe transakcje pieniężne. Współpraca UAE Exchange i Ripple ma również na celu uchwycenie tego rynku i obniżenie kosztów dzięki usługom opartym na blockchainie.

„Spodziewamy się, że uruchomimy usługę Ripple do końca pierwszego kwartału 2019 roku, we współpracy z jednym lub dwoma bankami azjatyckimi. Dotyczy to przekazów pieniężnych z całego świata do Azji.” – powiedział prezes spółki, Promoth Manghat

Przedsiębiorstwo UAE Exchange zostało założone w 1980 roku. Firma stała się jedną z najlepszych firm finansowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto, władze instytucji mogą pochwalić się mianem jednej z wiodących światowych firm przekazów pieniężnych, walutowych i rozwiązań finansowych. Główna siedziba mieści się w Abu Dhabi, a jej firma rozprzestrzeniła się w 31 krajach na 5 kontynentach, z blisko 800 oddziałami. UAE Exchange to największa firma płatnicza na Bliskim Wschodzie, która wykorzysta technologię Ripple do przetwarzania płatności, stwierdza raport agencji Reuters.

Ripple
źródło: pexels.com

Ripple oraz RippleNet

Ripple to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest on łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w kwestii przelewów globalnych. Projekt jest realizowany od roku 2012, chociaż początki idei zaczęły się już w 2004 roku a w ostatnich latach przybyło do grupy partnerów wiele podmiotów. Głównym zadaniem jest wsparcie instytucji finansowych w szybkich i tanich przelewach środków pieniężnych na rynku międzynarodowym.

RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej. Obniżony zostaje całkowity koszt transakcji, poprzez wydajne przetwarzanie. RippleNet zmniejsza wymagania do wysłania płatności międzynarodowych. Standaryzowana technologia umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między bankami ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain.

Co sądzicie o implementacji produktów Ripple przez instytucje finansowe? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze