Twórca ProtonMail nie jest pewien, czy jego firma będzie nadal trzymać Bitcoina

Andy Yen, dyrektor generalny ProtonMail, wyraził zaniepokojenie stanem rynku kryptowalut.

Andy Yen, dyrektor ProtonMail powiedział, że nie jest pewien, czy jego firma będzie nadal trzymać Bitcoiny podczas wywiadu dla Forbesa opublikowanego 27 grudnia.

ProtonMail to szwajcarski serwis webmail oferujący szyfrowane usługi poczty elektronicznej. Główną zalętą serwisu jest fakt, że pracownicy serwisu nie mają dostępu do treści wiadomości przesyłanych i odbieranych przez użytkowników ProtonMail, gdyż szyfrowanie odbywa się po stronie klienta.

W 2017 roku firma dodała oficjalne wsparcie dla przyjmowania płatności w Bitcoinie. Obsługa płatności Bitcoin rozpoczęła się od wersji 3.11 ProtonMail, umożliwiając użytkownikom płacenie za usługę premium ProtonMail za pomocą BTC. W 2019 roku firma przyznała z kolei, że przechowuje Bitcoiny przesłane przez klientów.

Andy Yen potwierdził ostatnio, że jego firma „zawsze utrzymywał część swoich rezerw w Bitcoinach”, ale zasugerował, że firma nie daje gwarancji, że tak będzie dalej. Powiedział:

„Trwa wewnętrzna debata: nie mam jeszcze odpowiedzi na to pytanie – nie jestem pewien, czy nadal będziemy trzymać Bitcoina, czy nie.”

Dyrektor opisał również swoje nastroje na temat Bitcoina. Wyraził zaniepokojenie oszustwami, i krótkotrwałymi trendami, takimi jak niedawna bańka NFT i szaleństwo ICO z 2017 roku. Twierdził również, że cykliczne, krótkotrwałe zainteresowanie kryptowalutami prowadzi do regularnych skoków i krachów rynkowych, które „marnują” potencjał rynku kryptowalut. Powiedział podczas wywiadu:

„Ludzie nie będą mieć zaufania do takiej klasy aktywów, która często traci nawet 80% wartości. Musimy doprowadzić do tego, aby cykle krachów pojawiały się rzadziej i były mniej dotkliwe, a na ten moment się tak nie dzieje.”

Aby przyjrzeć się bliżej temu problemowi i spróbować go rozwiązać, Yen opowiedział się za większym umiarkowaniem i samoregulacją w sektorze kryptowalut.. Wyraził również sprzeciw wobec regulacji przez prawodawców. Sceptycyzm Yena wobec Bitcoina jako posiadanego składnika aktywów nie oznacza, że firma przestanie akceptować transakcje Bitcoinem. ProtonMail obecnie akceptuje Bitcoina jako płatność za swoje usługi, a ostatni raport Forbesa sugeruje, że firma jest w trakcie dodawania płatności Lightning Network.

Tekst powstał na podstawie publikacji: cryptoslate

Może Cię zainteresuje: Jakie są rodzaje kryptowalut? Które warte uwagi?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze