Twórca Litecoina dołącza do zespołu HTC Exodus, smartfona z technologią blockchain

źródło: pixabay.com

Charlie Lee, twórca kryptowaluty Litecoin dołącza do zespołu HTC Exodus, smartfona w pełni wykorzystującego technologię blockchain. Ponadto, tajwańska firma ogłosiła, iż nowy smartfon będzie posiadać wsparcie dla Lighting Network, a sam twórca Litecoina jest zachwycony nowym partnerstwem. Jak mówi, projekt smartfona wspomoże masową adaptację technologii blockchain i kryptowalut. 

Tajwański producent smartfonów HTC ogłosił, że ich długo oczekiwany „krypto smartfon” będzie zawierał wsparcie dla Lightning Network. Jeśli firma wypuści na rynek nowe smartfony, HTC exodus będzie jednym z pierwszych telefonów z możliwościami blockchainu, które wejdą na rynek. Nic dziwnego, że projekt był ściśle śledzony przez krypto społeczność. Wielu z nich postrzega telefony typu blockchain jako niezbędny krok w kierunku szerokiej adaptacji kryptowalut na całym świecie.

Co ważne, telefon działa w oparciu o Lighting Network (LN), prywatny, otwarty protokół typu open source, który zapewnia dwukanałową ścieżkę transakcji i mikropłatności. LN jest określany jako „druga warstwa” i najczęściej jest umieszczany na szczycie protokołu Bitcoina.

„Spotkałem się w zeszłym tygodniu z zespołem HTC Exodus i naprawdę byłem podekscytowany faktem, że telefon będzie obsługiwał LTC i Lightning Network! Będę doradcą projektu, ponieważ widzę, że posiadanie bezpiecznego telefonu kryptograficznego z ​​Lighting Network jest potrzebny do masowej adopcji”- napisał Charlie Lee na swoim twitterze

Nowy HTC już w tym roku

Producent telefonów komórkowych HTC, ogłosił w maju br. planowaną dystrybucję swojego nowego smatfona  Exodus, w pełni wykorzystującego technologię blockchain do swoich operacji. Ponadto, smartfon będzie dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom i zapewnianiu bezpieczeństwa w sieci. Firma wymieniła kilka możliwości Exodusa: na przykład będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i będzie posiadać element sprzętowy, który połączy się z portfelami kryptowalut. Nie podano jednak dalszych specyfikacji smartfonu, ale HTC twierdzi, że telefon będzie posiadać zimny portfel (cold storage/wallet).

Exodus ma zostać wydany w ciągu trzeciego kwartału tego roku. Phil Chen, szef działu rozwoju biznesu w firmie, powiedział, że koszt smartfona będzie porównywalny do innego smartfona z blockchainem i wynosić będzie około 1000$. Finney, produkt Sirin Labs, ma zostać wydany w podobnym okresie.

Co sądzicie o współpracy zespołu HTC Exodus i twórcy Litecoina? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze