Twitter oszalał na punkcie Bitcoina! Przegląd najciekawszych komentarzy

2 554
Twitter znany jest przede wszystkim jako platforma, która komentuje bieżące wydarzenia, a na której internauci dzielą się swoimi przemyśleniami w formie krótkich wpisów. Wczoraj Twitter oszalał na punkcie najpopularniejszej kryptowaluty, która po raz kolejny nas zaskoczyła.

Erupcja Bitcoina

BTC w ciągu zaledwie kilku godzin w trakcie wczorajszej nocy zwiększył swoją wartość z poziomu ok $7700 do aż $10 017 według portalu coinmarketcap.com. Ten największy i najgwałtowniejszy od 2011 roku wzrost nie umknął uwadze internautów, którzy podzielili się swoim zaskoczeniem na platformach społecznościowych. Twitter oszalał!

Jako pierwszy warto przytoczyć Tweet Anthony’ego Pompliano, który przypomina o ważnych zachowaniach przed zbliżającym się rynkiem byka:

“Bitcoin jest bardzo zmienny
Możesz stracić wszystkie swoje pieniądze
Inwestuj tylko tyle ile możesz stracić
Twitter nie jest poradą inwestycyjną
Nie kupuj bitcoina na kartę kredytową
Rób swój własny research”

https://twitter.com/APompliano/status/1187930366054752257

Entuzjazm i dominacja

Zdecydowany ruch bitcoina zapoczątkował także wzrost reszty rynku. Żadna kryptowaluta jednak nie zyskała tak spektakularnie co BTC. Z wykresu zaprezentowanego przez PlanB, bitcoin stale zyskuje w stosunku do reszty rynku.

Zabawnym komentarzem popisał się także Michael Nye:

“Za każdym razem gdy bitcoin pompuje swoją wartość, czuję, że mam go za mało”

https://twitter.com/MrMichaelNye/status/1187933204381986817

Również regularni użytkownicy Twittera, którzy nie są osobistościami przestrzeni blockchainowej aktywnie udzielali się na platformie – publikując zabawne zdjęcia i komentarze do sytuacji.

https://twitter.com/KusiOfficial/status/1187996075182960640

Nie zabrakło także komentarzy nabijających się z dolara. Użytkownik Rhythm napisał, że dolar amerykański właśnie stracił 34% swojej wartości w stosunku do bitcoina!

Konsekwencje dla rynku

Gwałtowny wzrost wartości bitcoina znacznie powiększył kapitalizację całego rynku kryptowalut. W tym momencie wszyscy w napięciu oczekują na efekty byczego skoku. W momencie pisania tego artykułu, cena BTC spadłą do poziomu $9200 i utrzymuje się na stabilnym poziomie. 

Komentarze