Trzy najważniejsze trendy technologiczne na kórych inwestorzy będą mogli zarobić

7 784

Trzy najważniejsze trendy technologiczne, które inwestorzy powinni znać – Martin Migoya

Trzy trendy zdefiniują przyszłość technologii, powiedział Martin Migoya, dyrektor generalny Globant: sztuczna inteligencja (AI), metaverse i Web 3.0. Migoya powiedział również, że waluty cyfrowe mogą pomóc zaszczepić „dyscyplinę” w bankach centralnych.

Globant to firma informatyczna i programistyczna z klientami takimi jak Disney, Google i Electronic Arts. Migoya rozmawiał z Davidem Lin, w Kitco News na konferencji Collision 2022 w Toronto.

Sztuczna inteligencja

Migoya powiedział, że widzi nadzieję, że sztuczna inteligencja znajdzie zastosowanie w każdym sektorze gospodarki, od finansów przez opiekę zdrowotną po motoryzację.

„W branży motoryzacyjnej już widać możliwości Tesli w zakresie samodzielnego prowadzenia” – powiedział. „Istnieje wiele branż… AI znajdzie się w prawie każdej branży”.

Dyrektor generalny i założyciel Tesli, Elon Musk, wyraził zaniepokojenie zastosowaniem sztucznej inteligencji w wojsku. W 2017 roku Musk podpisał list otwarty z żądaniem, aby ONZ zabroniła opracowywania i używania broni AI.

Migoya odpowiedział, mówiąc, że pomysł zabójczych dronów atakujących ludzi jest koncepcją z filmów i że nie sądzi, aby tak się stało.

Powiedział też, że sztuczna inteligencja nie spowoduje bezrobocia, ale to zmieni.

„Myślę, że [AI] stworzy nowe miejsca pracy” – powiedział.

„Zastąpi i uszlachetni wiele miejsc pracy, czyniąc je bardziej wydajnymi”.

Metaversum

„Metaverse jest tym, co dzisiaj robią nasze dzieci”, powiedział Migoya. „Grają w gry we wszechświatach, grają w gry [wideo] w światach 3D, w których chodzą, strzelają i biegają… ze swoimi awatarami. A te światy, przez które przechodzą, są puste. Metaverse jest instancją w którym te światy będą miały sklep Amazona. Te światy będą miały kino Netflixa. Będzie tam dyskoteka, na której można spotkać się ze znajomymi i posłuchać muzyki”.

Wyjaśnił, że Metaverse nie musi obejmować zestawu słuchawkowego ani urządzenia 3D, ale raczej, że konsumenci będą mogli nawigować z jednego metaverse do drugiego „bezproblemowo”. Chociaż Migoya jest przekonany o potencjale metaverse, powiedział, że technologia jest wciąż na wczesnym etapie i jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jak zostanie przyjęta.

Cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) i inflacja

Migoya powiedział, że banki centralne są zbyt uzależnione od polityków i że „cyfrowy dolar” może pomóc w narzuceniu dyscypliny fiskalnej.

„Kiedy rządy nie są zdyscyplinowane, wydają więcej niż powinny” – wyjaśnił. „Więc [rządy] rozwiązują to, dzwoniąc do facetów, którzy drukują pieniądze… a [bank centralny] wydrukuje X milionów. A to tworzy inflację, a inflacja jest podatkiem dla ludzi, którzy w ten sposób tracą”.

Następnie zasugerował, że jeśli politycy zrezygnują z możliwości drukowania pieniędzy i zainwestują w zestaw zasad, może to zapobiec inflacji i promować zdrowy pieniądz.

Celne wybranie technologii w którą warto zainwestować jest kluczem do sukcesu. Wymienione trendy wydają się być trafne. Następne poszukiwania powinny skoncentrować się na wykonawcach i osobach zarządzających, które robią to co mówią. W społeczności blockchain takich z pewnością nie brakuje. I nie brakuje projektów, które uczynią nasz świat lepszym.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze