Trump wstrzymuje handel kryptowalutami w USA!

Z ostatniej chwili! Donald Trump zakazuje wymiany kryptowalut w Stanach Zjednoczonych z obawy przed nadmiernym odpływem kapitału. Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa i tylko w ten sposób Rząd może się uchronić przed recesją…

„Wstrzymać handel kryptowalutami, kryzysowi można zapobiec!”

Takie słowa napisał Donald Trump w swoim ostatnim wpisie na Twitterze. Odnoszą się one do obecnej sytuacji, jak i również do sposobu rozwiązania tego problemu. Jak każdy doskonale zdaje sobie sprawę, świat w obecnej chwili próbuję bronić się przed koronawirusem. Skutki pandemii są coraz bardziej zauważalne. Giełdy w Stanach Zjednoczonych zaliczyły 30% spadki. Obecnie na rynku panuje okropna panika. Fed obniżył stopy procentowe, a mimo to coraz więcej pieniędzy odpływa z rynków finansowych.

https://s.faketrumptweet.com/k8h342h7_72g9q8_1gbmqjl.png
D.Trump tweet

„Obecna sytuacja jest jedną z najgorszych, z którą musi zmierzyć się człowiek. Notowania giełdowe osiągnęły dno z 2017 roku. Jest tylko jedno rozwiązanie : Zakazać handlu kryptowalutami, tylko w ten sposób możemy zatrzymać kryzys. Zbyt dużo pieniędzy odpływa z giełdy papierów wartościowych… „

Co Trump miał na myśli ?

Naukowcy z Oregon State Business School, przeprowadzili ostatnio badania dotyczące rynków finansowych. Wykazały one, że osoby inwestujące na giełdzie papierów wartościowych, zamiast inwestowania w akcje czy surowce coraz częściej wybierają inwestycje alternatywne, takie jak kryptowaluty. Pokazuje to nawet ostatni wzrost zainteresowania frazą Bitcoin w Google:

https://trends.google.com/trends/explore?date=today%203-m&geo=US&q=bitcoin
Zainteresowanie słowem Bitcoin w USA na przestrzeni ostatnich miesięcy.

W takiej sytuacji Trump stawia wszystkich przed faktem dokonanym. Z obawy, że inwestorzy zaczną wypłacać z giełdy papierów wartościowych jeszcze więcej wypłacać pieniędzy, zakazuje natychmiastowo handlu kryptowalutami na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jeśli obywatele nie zaczną się stosować do nowej dyrektywy, rząd zamierza ograniczyć dostawy prądu.

Edit 01-04-2020, 19:48: Prima Aprilis

Komentarze