Trudność wydobycia bitcoin osiągnęła ATH | Czy cena BTC podąży tym śladem?

Trudność kopania BTC (mining difficulty) wzrosła o ponad 11% i osiągnęła nowy, rekordowy poziom. Analitycy na całym świecie zastanawiają się, czy cena najbardziej popularnej kryptowaluty również podąży tym tropem. W perspektywie mówi się oczywiście o wyjątkowo wysokich poziomach cenowych. Odpowiedzi na pytania: co, jak i dlaczego, znajdziecie w niniejszym wpisie.

Po tym, jak Bitcoin przekroczył wartość 9 000 $, trudność wydobycia kryptowaluty osiągnęła całkiem nowy poziom 7,46T, według danych dostarczonych przez CoinMetrics.io. Poprzedni rekord 7,45T został ustanowiony w październiku 2018 r. Zwrócili na to uwagę użytkownicy Twittera:

https://twitter.com/kerooke/status/1134258079216951296

Już we czwartek (30 maja 2019 r.) pojawiły się informacje, że wskaźnik hash sieci zbliża się do ATH. Takie imponujące liczby oznaczają zwiększoną aktywność w sieci. Dodatkowym atutem w tej sytuacji jest fakt, że dzieje się to po 15-miesięcznym rynku niedźwiedzia, na którym bitcoin spadł o ponad 80 procent.

 

 

Osiągnięcie przez Bitcoin nowego górniczego ATH oznacza, że sieć jest teraz bezpieczniejsza niż kiedykolwiek. Dla niewtajemniczonych, trudność kopania (wydobycia) odnosi się do łatwości, z jaką górnicy rozwiązują równania kryptograficzne wymagane do „wydobycia” nowego bloku w sieci. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat „kopania” bitcoinów, przeczytajcie ten artykuł.

trudność wydobycia

źródło: tutaj

Nowe ATH w miningu sygnalizuje, że sieć jest teraz zdrowsza niż kiedykolwiek, ponieważ wymaga więcej wysiłku, aby wydobywać nowy blok. Max Keizer przedstawia to jako argument na rzecz  niedawno ogłoszonej prognozy cenowej BTC w wysokości 100 000$.

Dobre argumenty dla byków

Wydaje się, że wieloryby sektora wydobywczego kryptowaluty również odczuwają efekt sukcesu Bitcoina. Producent chipów AMD, który przestał skupiać się na górnictwie kryptowalutowym z powodu krypto-zimy, skorzystał jednak z niedawnego rajdu ceny.

Wzrost trudności kopania w sieci Bitcoin to bardzo dobry argument dla byków. Dlaczego? Zwiększona trudność wydobycia idzie w parze z bezpieczeństwem całej sieci.

Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń na rynku Bitcoina. Coraz więcej fundamentów, coraz więcej konkretów. Jestem przekonany, że kontynuacja wzrostów na bitcoinie jest (jak zwykle:)) tylko kwestią czasu.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze