Traderzy oczekują 200% wzrostu kursu MATIC

13 500

Traderzy oczekują 200% wzrostu kursu MATIC

Polygon(MATIC) to token Ethereum, który umożliwia działanie sieci Polygon Network, rozwiązania skalującego dla ethereum. Polygon ma na celu zapewnienie szybszych i tańszych transakcji w ethereum przy użyciu łańcuchów pobocznych warstwy 2, które są łańcuchami bloków działającymi obok głównego łańcucha ethereum.

Ostatni rajd MATIC przyciągają uwagę, a aktywność łańcuchowa może wskazywać na dalszy wzrost.

W ubiegłym roku kryptowaluta Polygon MATIC skupiła się na powiększaniu listy znanych partnerów, która obejmuje takie firmy jak Disney, Starbucks i Robinhood. Niedawne ogłoszenia o partnerstwie zarówno z Instagramem, jak i JPMorgan spowodowały, że spekulanci podnoszą cenę tokena o prawie 200%.

Oprócz partnerstwa ważne jest przeanalizowanie przyjęcia blockchain poprzez wykorzystanie sieci. Adopcja Blockchain może być analizowana poprzez analizę codziennych aktywnych użytkowników blockchain, protokołów wykorzystujących technologię, liczby transakcji i całkowitej zablokowanej wartości.

Całkowita wartość zablokowana na Polygon wzrasta powyżej 1 miliarda USD

Całkowita zablokowana wartość (TVL) to jeden ze wskaźników kryptowalut służących do oceny nastawienia rynku do konkretnego łańcucha bloków. TVL na Polygon wymaga wykorzystania blockchain MATIC i blokowania funduszy na różnych platformach DeFi dostępnych w całej sieci.

Rosnąca TVL jest oznaką wzrostu lub nowej płynności wchodzącej do ekosystemu, ale niekoniecznie oznacza to, że sieć i powiązane aktywa czeka rajd w górę.

Podczas gdy 3 najlepsze protokoły, Ethereum ETH, moneta Binance BNB i Tron TRX wszystkie mają TVL powyżej 5 miliardów dolarów, MATIC, Avalanche (AVAX) i Arbitrum są jedynymi, które mają ponad miliard dolarów w TVL.

Według danych z Token Terminal, Polygon i Fantom FTM są jedynymi łańcuchami bloków, które publikują dodatnie liczby TVL zarówno w danych jednodniowych, jak i siedmiodniowych.

Przeczytaj także: Twitter wstrzymuje projekt portfela kryptowalutowego – DOGE coin reaguje natyhcmiast spadkiem o ponad 10%

Top 3 blockchain protokoły dla programistów

Protokoły są zasadniczo zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps) zbudowanymi przy użyciu inteligentnych kontraktów na publicznych blockchainach. Niedawno ogłoszone partnerstwa zostały przetestowane, ale nie zostały jeszcze w pełni uruchomione.

Nawet jeśli nowe partnerstwa nie zostaną w pełni zmaterializowane, sieć już teraz jest głównym pretendentem dla deweloperów do budowania inteligentnych kontraktów.

Polygon to nowość w porównaniu z Ethereum. Więc chociaż Ethereum ma więcej protokołów niż Polygon, Ethereum uruchomiło sieć mainnet z 5-letnim wyprzedzeniem.

Astronomiczny wzrost protokołów uruchamianych przez Polygon w ich blockchainie jest godny uwagi, ponieważ zgodnie z danymi TokenTerminal, kapitalizacja rynkowa Etherum zdominowała MATIC w przedziale od 90% do 10%.

Firma Polygon odnotowuje wzrost opłat i dziennych aktywnych użytkowników

Oprócz wzrostu ceny Polygon o 12% w zeszłym miesiącu, dzienne opłaty sieci i dzienni aktywni użytkownicy wzrosły o 200% od 5 sierpnia, co potwierdza prognozę Cointelegraph.

5 sierpnia Polygon zebrał 42 093 USD opłat i miał 248.853 użytkowników sieci dziennie. Do 13 października dzienni aktywni użytkownicy sieci osiągnęli najwyższy poziom 737 815 po sukcesie wprowadzenia awatara Reddit NFT. Następnie 25 października sieć osiągnęła szczytowy poziom 90-dniowych opłat dziennych w wysokości 131 940 USD.

Porównując aktywność w sieci i analizę z ostatnim rajdem MATIC, dane sugerują, że spekulacje na temat wiadomości o partnerstwie są zgodne z podstawami.

Chociaż prognozowanie 200% potencjalnego wzrostu wzrostu MATIC przy użyciu tylko analizy technicznej jest naciągiem, wzrost sieci Polygon i codzienne statystyki aktywnych użytkowników są zachęcające.

Liczba transakcji i TVL mogą świadczyć o tym, że podstawy sieci są zgodne z oczekiwaniami analityków technicznych. Siła MATIC w porównaniu z konkurencyjnymi sieciami, mimo że wciąż stanowi tylko ułamek kapitalizacji rynkowej Etherum i BNB, jest dość atrakcyjna ze względu na długoterminowe perspektywy wzrostu.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze