Tony Hawk kupił pierwsze bitcoiny już w 2012 roku

Najsłynniejszy profesjonalny skater Tony Hawk ujawnił, że w 2012 roku po raz pierwszy kupił bitcoiny. Przyznał również, że już wtedy uznał je za przyszłość finansów.

Co ciekawe amerykański pro skater dokonał zakupu po tym, jak zrozumiał działanie bitcoina dzięki stronie Silk Road. Największe wrażenie zrobiła na nim szybkość transakcji oraz ich międzynarodowość. Skłoniło go to do szukania informacji na temat tego, w jaki sposób można kupić bitcoiny.

Legenda deskorolki zainwestowała w bitcoiny

Tony Hawk wypowiedział się na temat bitcoinów podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami, gdzie porównał profesjonalną jazdę na deskorolce do kryptowalut. Tym, co je łączy, jest podobna adopcja kulturowa. Zdaniem popularnego skatera bitcoin szybciej zyskał na popularności niż skateboarding. Wspomniał również, że robiąc to, co się kocha, nie trzeba tak naprawdę pracować. Jeżeli więc ktoś wykonuje pracę w jakikolwiek sposób związaną z bitcoinem i jest z tego zadowolony, to (zdaniem Tony’ego Hawka) powinien się tego trzymać.

Dotychczas Tony Hawk nie sprzedał żadnego ze swoich bitcoinów. W 2012 roku przekazał jednak około czterech na cele charytatywne. Jak sam przyznał, chciałby się tego trzymać. Można więc założyć, że w najbliższej przyszłości pro skater nie sprzeda swoich kryptowalut.

Sportowiec od dłuższego czasu interesuje się również rynkiem NFT i chce go wykorzystać do sprzedania filmu, na którym wykonuje ollie 540.

Ponadczasowa legenda skateboardingu: Tony Hawk

Tony Hawk urodził się 2 maja 1968 r. Popularność w branży przyniosło mu wykonanie tricku 900 (obrót o 900 stopni i poprawne wylądowanie na deskorolce), czego dokonał podczas zawodów w 1999 r. W tym samym roku ukazała się pierwsza część gry z serii Tony Hawk’s Skateboarding, dzięki którym skater zyskał ogromną popularność na całym świecie. Gry sygnowane nazwiskiem sportowca wydawane są co kilka lat, a premiera ostatniej miała miejsce pod koniec ubiegłego roku. Była to gra Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, która stanowi remake dwóch pierwszych części.

Komentarze