Token Kopernika ruszył! | CoperniCoin | Warmia i Mazury

2 982
Kilka dni temu na platformie Waves uruchomiono token Kopernika – CoperniCoin, który ma być sposobem na promocję Warmii i Mazur.Token Kopernika

19 lutego, 2019 r., w urodziny Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma i naukowca, wyemitowano token CoperniCoin. W ten dzień odbyła się konferencja CoperniCoin Blockchain Event, której motywem przewodnim był ów token, a zatem i blockchain. W ogóle spotkanie miało charakter technologiczny i mówiono tam też np. o projekcie “2.0 CarPlus”.

CoperniCoin jest tokenem, kryptowalutą wyłącznie społecznościową, funkcjonującą na zasadzie punktów lojalnościowych. Token będzie można zdobyć przy różnych atrakcjach turystycznych, grach terenowych, konferencjach czy konkursach – mówi Maciej Bułkowski z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Tokeny będą wymienialne na rzeczowe nagrody przy użyciu platformy wymiany, której start odbędzie się w czerwcu – dodaje Maciej w wywiadzie dla Radia Olsztyn.Ponadto token Kopernika niewątpliwie będzie wspierany przez grę internetowo-terenową “Szlak Kopernikowski”, którą zapewne miał na myśli Pan Maciej w wywiadzie. Takie wnioski wyciągamy z uwagi na logo CoperniCoin, jak i uruchomienia Szlaku w czerwcu, według zegara na stronie projektu.

szlak kopernikowski copernicoin token kopernika

Pierwsi!?

Kimże są twórcy tokenu lojalnościowo-społecznościowego? Otóż inicjatorem projektu CoperniCoin jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W związku z tym powstały token Kopernika jest, prawdopodobnie, pierwszym tego typu projektem w administracji publicznej w ogóle.Kopernikowski token został stworzony na jednej z bardziej popularnych platform kreujących tokeny – Waves Platform. Dlaczego tam? Autorzy wyjaśniają:

Platforma Waves to generacja 2+, gdzie transakcje są potwierdzane przez węzły, co wpływa na koszt obsługi. Braliśmy pod uwagę również “efekt” ekologiczny, ze względu na niewykorzystywanie tzw. koparek, które generują duże zużycie energii, w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.Warto dodać, że CoperniCoin ma już swojego Twittera, a na konferencji zjawił się nie kto inny, jak wybitny polski profesor, ekonomista, bitcoinowiec Krzysztof Piech.Bardzo się cieszymy i wspieramy tego typu inicjatywy w Polsce, a Wy? Jak Wam się podoba projekt lokalnej administracji, token Kopernika? Czy to dobry pomysł na promocję regionu Warmii i Mazur? Komentujcie poniżej, zapraszamy!

Komentarze