„Short squeeze” i token Celsiusza CEL rośnie 300% w ciągu tygodnia

Token Celsiusza CEL wzrósł 300% w ciągu jednego tygodnia – udany „short squeeze”.

Ryzyko niewypłacalności platformy pożyczkowej kryptowalut Celsius naraża cenę jego tokena CEL na 70-procentowy spadek.

Kurs CEL, rodzimego tokena Celsius Network, wzrósł prawie czterokrotnie od 19 czerwca, co wydaje się być spekulacyjnym szaleństwem wywołanym przez daytraderów.

Short squeeze na CEL

Cena CEL wzrosła z 0,67 USD w dniu 19 czerwca do 1,59 USD w dniu 21 czerwca, co stanowi 180% skok w porównaniu do 12,37% wzrostu na rynku kryptowalut w tym samym okresie.

Warto zauważyć, że rajd rozpoczął się po tym, jak PlanC, niezależny analityk rynku, ogłosił nagrodę w wysokości 20 milionów dolarów dla każdego, kto mógłby udowodnić, że sieć Celsius doznała skoordynowanego ataku z rąk strony trzeciej, co skłoniło firmę pożyczkową kryptowaluty do zawieszenia wypłat w zeszłym tygodniu.

Ogłoszenie nagrody wywołało szaleństwo na Twitterze, a wiele kont umieściło w swojej biografii hashtag #CelShortSqueeze, a tym samym odzwierciedlało intencje dotarcia do inwestorów, którzy obstawiają, że cena CEL spadnie.

Hashtag zyskiwał na popularności na Twitterze w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem zapytania internetowe dotyczące słowa kluczowego „CEL short squeeze” również osiągnęły doskonały wynik 100 między 12 a 18 czerwca, zgodnie z danymi śledzonymi przez Google Trends.

„Trendowy” hashtag i wskazówka dotycząca słowa kluczowego tego dnia, w którym inwestorzy masowo kupowali tokeny CEL, wywindowali w ten sposób cenę CEL mocno do góry.

Tak więc inwestorzy, którzy byli „stratni”, tj. Ci, którzy pożyczyli i sprzedali token w oczekiwaniu na odkupienie go po niższej cenie, musieli go odkupić po wyższej cenie, aby „pokryć” swoje niedźwiedzie pozycje.

W rezultacie tak zwany „short squeeze” (wyciskanie krótki pozycji) okazał się sukcesem, co zaowocowało masowym rajdem CEL.

https://twitter.com/DoopieCash/status/1539155912061079553?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1539155912061079553%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcelsius-token-cel-rises-300-in-one-week-amid-a-gamestop-like-short-squeeze-event

Wydarzenie to było przypomnieniem popularnego szaleństwa giełdowego GameStock w styczniu 2021 r., w którym armia Redditorów skorzystała z likwidacji krótkich pozycji Melvin Capital i innych funduszy hedgingowych, powodując u nich miliardy dolarów strat.

Nadal utrzymuje się ryzyko niewypłacalności

Firma Celsius Network, która w zeszłym roku zarządzała aktywami cyfrowymi o wartości ponad 20 miliardów dolarów, może teraz stać się niewypłacalną. Powodem jest to, że nie jest w stanie płacić klientom wysokich zysków (aż 18%) z ich depozytów kryptograficznych.

W maju Celsius miał aktywa o wartości tylko 12 miliardów dolarów, prawie połowę tego, co posiadał na początku 2022 r. Dane te podawali na swojej stronie internetowej. Jednak później firma zaprzestała ujawniać swoje aktywa.

CEL, natywna waluta w ekosystemie Celsjusza, służąca do uzyskiwania dochodów z odsetek i spłacania długów, pozostaje pod presją spadkową, ponieważ notowana jest prawie 84% poniżej szczytowego poziomu 8 USD w kwietniu 2021 roku.

Para CEL/USD oczekuje obecnie retestu 1,95 USD jako poziomu oporu, zgodnie z wykresem zniesienia Fibonacciego pokazanym poniżej.

Podczas gdy udane wybicie powyżej tego poziomu może spowodować, że CEL przetestuje 3,11 USD jako kolejny cel wzrostowy, z drugiej strony wycofanie może spowodować spadek ceny w kierunku 0,34 USD, obecnego wsparcia zakresu, w dół o 73% w porównaniu z ceną z 21 czerwca.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx