Tim Draper namawiał prezydenta Argentyny do zamiany narodowej waluty na Bitcoina

źródło: pexels/pixabay
1 160

Tim Draper, znany inwestor i zwolennik kryptowalut oraz technologii blockchain, poruszył temat Bitcoina z prezydentem Argentyny. Jak podaje portal Bitcoinist, Draper posunął się o krok dalej w propagowaniu wdrażania kryptowalut jako środek płatności. Tim Draper zaproponował prezydentowi Argentyny zalegalizowanie Bitcoina i stworzenie z niego narodowej waluty kraju, zastępując argentynśkie peso. Podczas rozmowy twierdził, że zabieg ten może poprawić aktualny stan gospodarki Argentyny. Tim Draper spotkał się z prezydentem przed wydarzeniem branżowym, zorganizowanym przez jego osobisty fundusz, Draper Cygnus.

Sytuacja gospodarcza Argentyny nie napawa optymizmem i jest to idealny moment na proponowanie rozwiązań, jakie polecił Tim Draper. Oczywiście sam fakt zalegalizowania Bitcoina i stworzenia z niego narodowej waluty, może budzić pewne obawy o stabilność ceny kryptowaluty, czy fakt zdecentralizowanej natury Bitcoina. Podczas swojej ostatniej podróży w Argentynie, inwestor, miliarder i zwolennik Bitcoina, Tim Draper, spotkał się osobiście z prezydentem Mauricio Macri. Inwestor wyszedł z dość surrealistycznym pomysłem, aby argentyńskie peso zastąpić główną kryptowalutą, Bitcoinem. Oprócz tego uważa, że Argentynę zaleje ​​przypływ innowacyjnych startupów technologicznych, jeśli rząd wykaże aprobatę dla kryptowaluty.

Tim rozmawiał z prezydentem Macri o potencjale nowych technologii (m.in. blockchain, krypto i fintech) w celu rozwiązania głównych problemów w gospodarce Argentyny, w tym dewaluacji argentyńskiego peso, a także związanego z tym zjawiska drenażu mózgów, czyli nasilonej migracji wykształconych mieszkańców krajów rozwijających się do krajów wysokorozwiniętych.

bitcoin kryptowaluty tim draper argentyna
źródło: pexels/pixabay

Draper – kryptowalutowy miliarder

Draper jest twórcą wielu przedsiębiorstw oraz inicjatyw technologicznych, a także jest czynnym inwestorem w szereg startupów z branży kryptowalut. Wraz ze wzrostem popytu wokół rozwiązań blockchainowych, będzie rosło zapotrzebowanie na ogólną decentralizację, podaje Draper. Inwestor zdaje sobie sprawę, że budowanie rozproszonej infrastruktury (wraz z aplikacjami dApps), jest kluczem do zwiększenia przypływu pieniędzy do przestrzeni kryptograficznej, a tym samym do kraju o przyjaznych ramach prawnych i podatkowych. Wspieranie rozwoju jest najważniejszym aspektem dla całego sektora blockchain. Tylko wtedy, gdy dostarczone zostaną użyteczne aplikacje, infrastruktura DLT i wszystkie jej tokeny będą wówczas posiadały rzeczywistą i miarodajną wartość.

„Poprzez blockchain budujesz kontrakt, a dzięki Bitcoinowi możesz upewnić się, że dokonujesz płatności „premium”, a także jesteś pewny, że ktoś, kto złoży roszczenie, natychmiast otrzyma swoją płatność.” – powiedział Tim Draper

Co sądzicie o pomyśle Drapera? Czy uważacie, że Bitcoin powinien być walutą narodową? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze