TikTok | Ponad miliard użytkowników w rękach Kevina Mayera

W czerwcu bieżącego roku Kevin Mayer zajmie się transformowaniem chińskiej platformy TikTok. Serwis, który zgromadził ponad miliard użytkowników na świecie będzie ulepszany za pomocą technologii, która dysponuje firma Mayera.

Kim jest Kevin Mayer?

Mayer to CEO firmy ByteDance, wieloletni szef ds. strategii Disney’a, gdzie wprowadził na ekrany Dartha Vadera, Homera Simspona czy Kapitana Amerykę. Jego serwis Disney+ zgromadził ponad 50 milionów użytkowników w pół roku!

Skąd decyzja o wzięciu TikTok?

Aplikacja, która jak do pory zgromadziła ponad miliard użytkowników na całym świecie trafiła pod skrzydła Mayera nie bez powodu. Firma ByteDance, której, jak wspominaliśmy jest on prezesem, dysponuje najlepiej rozwiniętą technologią pozwalającą na odpowiednie targetowanie treści. Sztuczna inteligencja ma znaleźć swoje zastosowanie w proponowaniu właściwego materiału dla użytkownika. Dyrektor wykonawczy Disneya twierdzi, że Mayer ma rękach algorytm o wiele precyzyjniejszy, niż nawet ten, którego używa Amazon.

ByteDance zagraża Spotify?

ByteDance wykorzystał już wcześniej swoje algorytmy w aplikacji Resso. Służy ona jak wiele innych do słuchania muzyki, jednak cechą, którą ją odróżnia od innych aplikacji tego typu, jest możliwość dopasowywania klipu wideo do piosenki. To bardzo popularna funkcja w Indiach. Jeśli dojdzie do współpracy pomiędzy ByteDance a wytwórniami muzycznymi, to Spotify będzie mieć nie lada konkurenta.

Na czym polega problem?

Kevin Mayer musi stawić czoła trudnościom, z jakimi wiąże się łączenie rynków USA i Chin dla TikTok. Potężne ilości danych osobowych, które zbiera aplikacja mogą być narażone na wgląd ze strony chińskiego rządu. USA może być przeciwne tego typu praktykom. Jak zatem połączyć te dwa rynki, by zachować odpowiednie standardy prywatności? Mayer nie ma dużego doświadczenia w poruszaniu się na gruncie politycznym, dlatego zapowiada zwiększenie ilości stanowisk doradczych wspierających rozwój TikTok. Warto zaznaczyć, iż temat jest wrażliwy, ponieważ aplikacja płaciła 5,7 miliona dolarów kary za naruszenie prywatności nieletnich użytkowników.

Ekspansja ByteDance

Firma cechuje się wielkim rozmachem. W kwietniu zatrudniła 10 000 osób. Planują kolejne 100 000 na całym świecie do końca 2020 roku! To znacznie więcej, niż zatrudnia cały Facebook. Na pokładzie ByteDance znajdują się takie osobistości jak Erich Andersea, były wiceprezes Microsoftu, Ole Obermann, były wiceprezes Warner Music czy Blake Chandlee, były szef reklamy na Facebooku. TikTok to gigant reklamy internetowej. Jego roczna sprzedaż szacowana jest na 15 miliardów dolarów. Mayer planuje również inwestycje w treści, jakie się tam znajdują, planując współpracę z wydawcami programów reality show.

Zapraszam do komentowania, poprzedni news tutaj.

źródło: https://linkd.pl/u74c,
źródło grafiki: https://linkd.pl/u74dd

Komentarze