Tether na nowym łańcuchu TRON | AirDrop USDT o wartości 20 mln dolarów

Giełda kryptowalut Poloniex poinformowała o rozpoczęciu wsparcia kryptowaluty Tether na łańcuchu TRON (TRX). Zespół giełdy dodał obsługę wpłat i wypłat po ogłoszeniu nowej aktualizacji USDT do łańcucha TRON. Jak poinformowali, zamierzają obsługiwać Tether na obu łańcuchach, zarówno w protokole Omni, jak i sieci TRON. Emitowanie USDT w oparciu o nowy protokół rozpoczęło się 17 kwietnia 2019 roku. Aktualizacja USDT do nowego łańcucha pozwoli klientom na dodatkową elastyczność, twierdzi zespół Poloniex. Dodatkowo, Poloniex planuje uruchomienie specjalnego AirDropu dla klientów posiadających USDT na giełdzie Poloniex.

Tether (USDT), najbardziej popularny i największy (pod względem wolumenu) stablecoin, narodził się na nowo – tym razem na platformie TRON. Do tej pory, Tether obsługiwany był przez protokół Omni. Kilka dni temu zespół USDT ogłosił ważną aktualizację, skupioną na monetyzacji treści cyfrowych w sieci TRX. Zgodnie z komunikatem Fundacji TRON, tokeny będą wydawane za pośrednictwem nowego protokołu – TRC-20. Tether w sieci TRX pozwala na pracę ze zdecenetralizowanymi aplikacjami (dApps).

Integracja sieci z największym stablecoinem jest znaczącym osiągnięciem, ale nie obejdzie się bez specjalnego AirDropu na łańcuchu TRX. Aby promować nowy start i aktualizację, projekt TRON ogłosił AirDrop o wartości 20 milionów dolarów dla użytkowników, którzy przekonwertują swoje USDT na nowy token oparty na sieci TRON. Tylko giełdy współpracujące z TRON otrzymają możliwość przeprowadzenia AirDropu, tj. Huobi, OKEx, czy Poloniex.

stablecoin kryptowaluty usddex tether

USDT na Poloniex – sieć TRON

Tether (USDT) oparty na TRC20 umożliwia współdziałanie z protokołami TRON i zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps), jednocześnie pozwalając użytkownikom na przeprowadzanie transakcji i wymianę walut fiat w całej sieci TRON. Aby obsługiwać obie wersje, Poloniex będzie konwertował pewien procent Tether z sieci Omni na USDT w sieci TRON. Ilość przekonwertowanych monet wpłynie na ogólną ilość AirDropu, które otrzymają poszczególni holderzy USDT.

Kwota USDT, którą otrzymają użytkownicy podczas AirDropu, będzie oparta na przeliczonej przez zespół kwocie USDT. Po rozpoczęciu AirDropu, klienci Poloniex otrzymają należność na podstawie ilości posiadanej kryptowaluty USDT w portfelu giełdy. Rozpoczęcie AirDropu zaplanowano na 30 kwietnia, a więcej szczegółów zamierzają podać w przyszłym tygodniu. 

„Zdecydowaliśmy się na obsługę tego nowego łańcucha, gdyż jest to ważna aktualizacja platformy USDT i pozwala klientom na dodatkową elastyczność. Jest to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych w celu uczynienia Poloniex najlepszą możliwą giełdą dla trade’rów kryptograficznych, a także entuzjastów krypto na całym świecie.” – napisali w oświadczeniu

Co sądzicie o aktualizacji Tether do łańcucha TRON? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze