Tether ma pokrycie – potwierdza bank z Bahamów

1 113

Twórcy i zarządcy stablecoina Tether dnia 1 listopada 2018 roku potwierdzili zawiązanie nowych stosunków bankowych z Deltec Bank & Trust Limited. Główna siedziba nowej instytucji finansowej znajduję się na Bahamach.

Wiadomość potwierdziła sama firma Tether w czwartek rano na swoim Twitterze, pisząc:

Bank Deltec przeprowadził analizę spółki Tether, która zakończyła się pozytywną opinią, dzięki czemu obie strony doszły do porozumienia. W krótkiej informacji na twitterze zamieszczono również załącznik do listu napisanego przez Deltec. Bank potwierdza wartość portfela i pełnego zabezpieczenia w gotówce tokenów USDT. Kwota opiewa 1 831 322 828 dolarów na koniec dnia roboczego – 31 października.

List Deltec Bank – podejrzany?

W liście wyraźnie zaznaczono, że Deltec potwierdza podaną sumę pieniężną, która w pełni pokrywa wartość rynkową Tethera.

Jednakże użytkowników Reddita zauważył jeden, mały szkopuł. Dlaczego osoba w banku nie chce dołączyć swojego nazwiska do listu? Wiele osób wyśmiewa prymitywny charakter podpisu na dokumencie. Choć niektórzy uznają to za małostkowość, to może jednak jest coś na rzeczy…

Wiarygodność

Mimo tego, że publikowano 20 czerwca aktualizację dotyczącą przejrzystości, zgodnie z którą jedna z kancelarii potwierdziła, że od 1 czerwca „nieobciążone aktywa firmy przewyższają saldo całkowicie zabezpieczonych Tethers USD”. To Tether cały czas jest przedmiotem intensywnych analiz i uwag, które zarzucają mu, że w rzeczywistości nie posiada rezerw, które jak twierdzi, posiada.

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, zwrócili się do firmy prawniczej Freeh, Sporkin & Sullivan z prośbą o ponowne sprawdzenie swoich udziałów. Tymczasem kancelaria zauważyła, że nie przeprowadzono przeglądu z ogólnie przyjętymi standardami rachunkowości. Dodatkowo, jak dotąd firma nie poddała się audytowi. Nawet w czwartkowym oświadczeniu na temat nowego banku firma umiejętnie ominęła słowo „audyt”.

Tether twierdzi, że proces sprawdzania przez bank Deltec odbywał się przez kilka miesięcy i zawierał ocenę „naszej zdolności do utrzymywania kursu USD w dowolnym momencie”. Oznajmiają również, że obecnie są zarejestrowani w Departamencie ds. Przestępczości Finansowej Departamentu Skarbu USA i są regularnie sprawdzani przez Deltec.

Co sądzicie o firmie Tether i jej nowym banku?

Komentarze