Targi MWC Barcelona 2019 | Smartfony Blockchain

1 148
Ostatnie trzy dni upłynęły nam na obserwowaniu targów Mobile World Congress (MWC) 2019 w Barcelonie.  Z uwagi na naszą specjalizację, w głównej mierze koncentrowaliśmy się na dostrzeżeniu blockchainowych nowinek, co nam to przyniosło? Smartfon M1 od Electroneum, który sam pracuje na siebie i XPhone – tryb blockchain, zdecentralizowane rozmowy i aplikacje.

 

Electroneum M1

Projekt, zespół Electroneum na targach MWC Barcelona 2019 zaprezentował kolejny blockchainowy smartfon – Electroneum M1. Najwyraźniejsze zalety tego smartfona to niska cena, zarabianie na siebie i przyzwoity, elegancki design.

M1 ma kosztować 80$ (ok. 300zł), a poprzez wbudowaną funkcję, aplikację mining cloud odrobi tę kwotę w przynajmniej 24 miesiące. Twórcy podkreślają, że za każdy miesiąc, wydobywanie w chmurze wygeneruje 3$ w tokenach Electroneum (ETN).

Electroneum M1 został zaprojektowany w motywie niebieskim – Electroneum Blue. Smartfon, mimo swoich szczególnych funkcjonalności, w żadnym razie nie odstaje od innych tego typu urządzeń na rynku. M1 umożliwia łączność 4G, Dual Sim, 8 (do 32) GB pamięci wewnętrznej, posiada kamery z przodu, z tyłu itd.Warto napomknąć, że każdy M1 jest jednocześnie węzłem w sieci Electroneum i za to pojawiają się nagrody.

Więcej o Electroneum M1 dowiecie się tutaj.

XPhone

O pierwszym, blockchainowym smartfonie informowaliśmy Was już nie raz, zespół Pundi X pojawił się, chociażby na ostatnich targach CES 2019.

Najbardziej charakterystyczną cechą XPhone przedstawioną na targach MWC Barcelona 2019 jest dwoisty tryb funkcjonowania urządzenia, a mianowicie Blockchain i Android. Na smartfonie doświadczymy tradycyjnej nawigacji aplikacjami działającymi w systemie Android. Z kolei przy pomocy specjalnego przycisku “X” możemy się przełączyć w tryb blockchain.Tryb blockchain przenosi nas w zupełnie inny, zdecentralizowany świat. Po przełączeniu się w tryb blockchain korzystamy z aplikacji niemających centralnego władztwa. Jest to pierwszy smartfon, który oferuje rozmowy telefoniczne, tekstowe i transfer plików w taki sposób, że nikt poza stronami działania o tym nie wie (brak karty SIM).Data premiery jest planowana na 3 kwartał 2019 roku.MWC Barcelona 2019

Jeden z założycieli Pundi X i CTO, Pitt Huang powiedział:

Dzisiaj Blockchain jest w podobnej fazie rozwoju, co Internet we wczesnych latach 90. Tak jak przeglądarka była do Internetu, tak nowy rodzaj sieci i zdecentralizowanego protokołu (Function X) będzie miał ogromny wpływ na blockchain. [Celem jest] dostarczenie tego milionom użytkowników poprzez smartfony i przywrócenie im kontroli nad ich danymi.Polskich dziennikarzy technologicznych także mogliśmy znaleźć na targach, jednym z nich jest Kuba Klawitter, który także wspomniał o XPhone (min 13:45).Jak Wam się podoba nowy smartfon od Electroneum? Czy Pundi X i M1 poradzą sobie z takimi gigantami jak HTC czy Samsung, którzy także wchodzą na ten rynek? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze