Tajlandia legalizuje 7 kryptowalut

3 164
Tajlandia zezwala na legalny obrót kryptowalutami. Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że ​​zalegalizowała siedem kryptowalut, oraz wydała nowe regulacje, które będą regulować rozwój tajlandzkiej branży kryptowalut.

Nowe zasady wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu i będą dotyczyły następujących  kryptowalut, bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ethereum , ethereum classic, ripple i stellar. Waluty zostały wybrane ze względu na ich wiarygodność i płynność.

Tipsuda Thavaramara, zastępca sekretarza generalnego organizacji, powiedział, że Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła będzie regulować ICO, dealerów,  działalność domów maklerskich i giełdy kryptowalut. SEC będzie także nadzorować siedem zalegalizowanych kryptowalut, które mogą być używane w celu przeprowadzania ICO.

Przepisy nakładają na firmy, które zajmują się kryptowalutami, obowiązek uzyskania licencji. Według urzędu Bangkok Post, organ nadzoru oczekuje, że około 10 pośredników złoży wnioski o licencje na prowadzenie działalności, a około połowa z nich to giełdy. Reszta zostanie uznana za firmy maklerskie i pośredników. Termin składania wniosków o rejestrację  upływa 14 sierpnia.

Tajski SEC opublikowała również szczegóły dotyczące wymogów licencyjnych i opłat:

Aby uzyskać licencję w Tajlandii, firmy muszą najpierw zarejestrować się w Ministerstwie Finansów. Wstępna opłata w wysokości pięciu milionów bahtów (565 500PLN), stanie się należna z tytułu dodatkowych opłat. Dla  firm maklerskich lub dealerów aktywów cyfrowych opłata ta ma wynosić około dwóch milionów THB. Jeden Bat (THB) dziś 12.06.2018 w przeliczeniu na złotówki kosztuje 0,1131 PLN

Giełdy Kryptowalutowe będą musiały zapłacić  podatek  od całkowitej wartości transakcji w wysokości 0,002%. Firmy maklerskie zapłacą 0,001% łącznej wartości obrotów.

Kolejnym wymogiem jest kapitał zakładowy. Brokerzy muszą posiadać kapitał w wysokości miliona THB(113 100 PLN). Dealerzy muszą mieć wyższą kwotę, która jest ustalona na pięć milionów THB (565 500 PLN) kapitału zakładowego.

ICO są również podlegają regulacją dotyczącym kapitału zakładowego. Legalne ogłoszenie  ICO w Tajlandii, wiąże się z posiadaniem kapitału przez podmiot rejestrujący taką działalność   w wysokości co najmniej pięć milionów THB i musi być on zabezpieczony przez co najmniej rok.

Komentarze