Szanghaj – aktualizacja Etherum będzie miała miejsce w marcu 2023

Szanghaj – aktualizacja Etherum będzie miała miejsce w marcu 2023

Wstępny harmonogram aktualizacji w Szanghaju, która umożliwi obstawianie wypłat, został ustalony na marzec 2023 r. Dołączono również listę EIP, jednak EIP-4844 się nie sprawdził.

Podstawowi programiści Etherum zdecydowali się na priorytetowe traktowanie umożliwienia wypłat za pośrednictwem aktualizacji Szanghaj przed wdrożeniem propozycji ulepszeń Etherum związanej z przepięciami (EIP)-4884.

Jak donosi Cointelegraph, kolejnym kluczowym kamieniem milowym na mapie drogowej Etherum jest aktualizacja Szanghaj, która umożliwi między innymi wypłaty dla obstawiających/walidatorów ETH z łańcucha Beacon Chain.

EIP-4884 jest również ważny i początkowo oczekiwano, że zostanie dołączony aktualizacji Szanghaj, wprowadzając „proto-danksharding” w celu znacznego zwiększenia skalowalności pakietu zbiorczego warstwy 2 (The Surge) przed pełnym wdrożeniem głównej aktualizacji Sharding pod koniec przyszłego roku.

Jednak według głównego programisty Etherum, Tima Beiko, na ostatnim spotkaniu Etherum Core Developers Meeting 8 grudnia, ostatecznym konsensusem było skupienie się najpierw na aktualizacji Szanghaj, aby uniknąć potencjalnych opóźnień, gdyby EIP-4844 nie był gotowy na czas.

W podsumowanym wątku na Twitterze Beiko zauważył :

„Wszyscy zgodzili się (1) na skupieniu na jak najszybszym w czasie wydarzeniu aktualizacji Szanghaj i żeby to było, najlepiej około marca, i (2) następnie wokół EIP-4844”.

Przeczytaj także: Bitcoin odzyskuje 17 200 USD – dolar amerykański wykazuje słabość przed CPI za listopad

Chociaż EIP-4844 nie zostanie uwzględniony, twórcy zgodzili się dołączyć zestaw EIP, które zasadniczo aktualizują maszynę wirtualną Etherum (EVM), w tym wprowadzenie nowego formatu umowy EVM, separacji kodu/danych i nowych kodów operacji.

Beiko zauważył, że ponieważ te aktualizacje, znane jako EVM Object Format (EOF), są dość łatwe do wycofania i usunięcia z aktualizacji Szanghaj, jeśli programiści nie skończą nad nimi pracować, gdy Szanghaj będzie gotowy do wdrożenia, EOF zostanie po prostu usunięty i wysłany później.

Dodatkowo wraz z Szanghajem zostanie wprowadzony zestaw wcześniej uzgodnionych EIP, lista obejmuje EIP-3651: Warm Coinbase, EIP-3855: Instrukcja PUSH0, EIP-3860: Limit i kod inicjujący licznik oraz EIP-4895: Wypłaty typu push chain Beacon jako operacje.

EIP-3651: W szczególności Warm Coinbase potencjalnie przyniesie pewne korzyści w zakresie redukcji kosztów dla sieci. Nie mylić z nazwą giełdy kryptowalut, Coinbase w tym kontekście odnosi się do nazwy oprogramowania, którego budowniczowie używają do otrzymywania nowych tokenów w sieci.

Każda nowa transakcja na platformie wymaga wielokrotnej interakcji z oprogramowaniem Coinbase. Jednak początkowe transakcje zaczynają się droższe, ponieważ Coinbase zasadniczo potrzebuje czasu, aby się rozgrzać.

Dzięki nowej implementacji EIP nie będzie to już miało miejsca, a tym samym obniży opłaty za gaz, gdy budowniczowie będą z nim wchodzić w interakcje.

Według Fundacji Etherum, Sharding to wielofazowa aktualizacja zaprojektowana w celu znacznego zwiększenia „skalowalności i pojemności” Ethereum poprzez wdrożenie łańcuchów fragmentów, co zapewni sieci znacznie „większą pojemność do przechowywania i uzyskiwania dostępu do danych”.

Dzięki ulepszonym możliwościom przechowywania danych zasadniczo umożliwi to rozwiązaniom warstwy 2 oferowanie znacznie niższych opłat transakcyjnych.

Po zakończeniu tego wszystkiego kolejnym ważnym wydarzeniem sieci i ostatnią częścią planu działania jest aktualizacja Sharding, która ma zostać wprowadzona w 2023 i 2024 roku.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze