SuperRare zwalnia 30% personelu – kryzys dla NFT

SuperRare zwalnia pracowników
1 369

Branża kryptowalut nadal drży w głębokim rynku niedźwiedzia. SuperRare zwalnia wielu pracowników

SuperRare Labs czyli firma stojąca za marketplacem dla NFT SuperRare, to najnowszy uczestnik rynku kryptowalut, który dokonał gigantycznych zwolnień personelu. Mowa tu bowiem aż o redukcji zatrudnienia na poziomie prawie 1/3. Wiadomość przekazał za sprawą mediów społecznościowych dyrektor generalny spółki czyli John Crain. Przekaz, który publikujemy poniżej otrzymali również pracownicy za pośrednictwem platformy Slack, która służy firmie do wewnętrznej komunikacji. Crain wymienił zbyt agresywny wzrost i nadmierne zatrudnienie jako przyczyny wdrażanej redukcji, jednocześnie zapewnił, że bierze „pełną odpowiedzialność za ten błąd”.

Zobacz także: Huobi potwierdza 20% zwolnień, środki użytkowników zagrożone!

NFT cierpią podczas gdy cały rynek krwawi

Uruchomiony w 2018 roku SuperRare to platforma dla twórców sztuki i kolekcjonerów niewymiennych tokenów NFT na blockchainie Ethereum. Przypomnijmy, że NFT to tokeny oparte o łańcuch bloków, powiązane z treściami cyfrowymi i fizycznymi, zapewniające dowód własności, autentyczności lub przynależności do danej grupy. Od czasu startu wspomniana platforma zdołała zgromadzić wokół siebie wiele twarzy znanych między innymi ze świata sportu i rozrywki. Natomiast w marcu 2021 roku SuperRare zebrał 9 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez Velvet Sea Ventures. Do wpłacających zaliczyli się między innymi Mark Cuban, Sound Ventures Ashtona Kutchera i SamsungNext. W listopadzie ubiegłego roku roku znany artysta hip-hopowy i kolekcjoner wirtualnych zbiorów, Snoop Dogg rozpoczął współpracę z artystą, który działał w SuperRare. W maju 2022 ikona muzyki Madonna nawiązała współpracę z cyfrowym artystą Beeple, aby uruchomić kolekcję NFT na wspomnianej platformie.

SuperRare nie zostawi zwolnionych na pastwę losu

Dyrektor generalny Crain powiedział, że firma pomoże osobom dotkniętym zwolnieniami przejść do nowych możliwości zarobkowych i ścieżki kariery. Chociaż wiadomość o redukcji zatrudnienia może brzmieć tragicznie dla tak znanego i cenionego podmiotu, to jednak CEO starał się brzmieć optymistycznie w swojej wiadomości do pracowników, mówiąc że w Web 3.0 i sztuce cyfrowej wciąż czeka wiele innowacji i transformacji. Rok 2023 dopiero co się rozpoczął a już kilka znanych firm kryptograficznych ogłosiło „masowe” zwolnienia. Nie wróży to dobrze dla całej branży, która przecież zdaniem wielu miała się odrodzić w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Jeśli dodamy do tego globalną sytuację na rynkach finansowych, to może się okazać, że najlepszym co spotka nas w tym roku będzie brak upadku kolejnej wielkiej giełdy lub spółki zarządzającej kapitałem inwestorów.

Może spodoba Ci się też

Komentarze