Stanowisko BitPay i innych firm po wycofaniu kart Visa

673

W piątek 5 grudnia Visa zakończyła współpracę z dostawcą kart debetowych o nazwie WaveCrest. W wyniku czego wiele kart debetowych opartych na kryptowalutach przestało działać. W sobotę firma BitPay, która współpracowała z firmą Visa w zakresie kart kryptowalutowych wydała oświadczenie, że wszystkie środki które użytkownicy kart mieli na swoich kontach zostaną im zwrócone. Rozpoczęto również rozmowy z innymi dostawcami kart debetowych.

Złamanie zasad

Zerwanie współpracy Visa z WaveCrest nastąpiło w piątek. Powodem, który oficjalnie podała firma, jest wielokrotne nieprzestrzeganie ustalonych reguł i przepisów przez firmę WaveCrest. Wiele firm, które również współpracowało z dostawcą kart debetowych na swoich stronach publicznie przeprosiło swoich użytkowników.

Możemy potwierdzić, że członkostwo Visa w WaveCrest zostanie zakończone z powodu ciągłego nieprzestrzegania naszych zasad operacyjnych, w wyniku czego wszystkie programy Visa firmy WaveCrest zostaną zamknięte.

BitPay, Wirex  i inni z problemami

Każda firma współpracująca z Visa w dziedzinie kryptowalut zapowiedziała pełny zwrot funduszy użytkowników, które zostały zablokowane na zamkniętych kartach. BitPay i inne firmy ogłosiły, że zwroty są już w toku jednak cały proces może potrwać jeszcze kilka dni. Firmy zapewniły również, że środki są w pełni bezpieczne. Co ciekawe użytkownicy kart z firmy BitPay ze Stanów Zjednoczonych nie doświadczyli żadnych utrudnień.
W swoich oświadczeniach zarówno Bitwala jak i Wirex zarzuciły obu firmom brak jakiegokolwiek ostrzeżenia przed zamknięciem kart. Tym samym braku możliwości przygotowania swoich klientów na takie wydarzenie. BitPay poza zwrotem środków na kartach zapowiedział dodatkowo, że wszyscy, którzy zamówili swoją kartę po 1 grudnia 2017, otrzymają zwrot opłaty za zamówienie karty. Firmy oświadczyły również, że są w trakcie rozmów z innymi potencjalnymi dostawcami kart jednak, na wyniki rozmów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

 Co dalej z Visa

Zarówno Visa jak i MasterCard, dwie najbardziej popularne firmy świadczące usługi w zakresie wszelkiego rodzaju kart kredytowych i debetowych żywo interesują się tematyką kryptowalut. Prowadzone są czynności na wielu płaszczyznach aby wdrożyć Bitcoina i inne kryptowaluty do powszechnych form płatności. Konflikt z firmą WaveCrest dotyczy kart debetowych ale jak zapewnia Visa inne ich produkty wykorzystujące kryptowaluty działają bez zarzutu.

Visa ma inne zatwierdzone programy kart, które wykorzystują fundusze fiat konwertowane z krypto-waluty w wielu jurysdykcjach. Wypowiedzenie członkostwa Visa WaveCrest nie ma wpływu na te inne produkty.

Komentarze