Stablecoin oparty na jenie krokiem do adopcji kryptowalut

1 262
Założyciele firmy inwestycyjnej o wartości 1,45 miliarda dolarów i dedykowany fundusz blockchain łączą siły, aby uruchomić nową kryptowalutę, której wartość zostanie powiązana z jenem.

South China Morning Post informuje, że Grandshores Technology Group, firma inwestycyjna w blockchain z siedzibą w Hongkongu, przeznaczy kwotę 100 milionów juanów (12,7 miliona USD), aby uruchomić projekt, który ma na celu zapewnienie handlowcom i innym użytkownikom krypto-walut  „stablecoina”, którego wartość byłaby odporna na wahania cen na szerszych rynkach kryptowalut.

Partner założycielski Grandshores Technology, Yongjie Yao, jest założycielem wartej 1,45 miliarda dolarów firmy inwestycyjnej Hangzhou Grandshores Fund, która otrzymała wsparcie od rządu Hangzhou. Powiedział, że partnerzy funduszu współpracują z japońskim bankiem w celu stworzenia  stablecoina, które powinno wystartować pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

„Wierzymy, że handlujący kryptowalutami i giełdy będą potencjalnymi nabywcami  stablecoinów”, powiedział, dodając, że Grandshores zamierza opracować cały rynek stablecoinów, zaczynając od dolara Hongkongu i dolara australijskiego.

Warto zauważyć, że Grandshores Technology stwierdziło, że runda finansowa w jeen-pegged będzie denominowana w tether (USDT), kontrowersyjnym stablecoin powiązanym z USD, który służy jako pośrednik dla fizycznych greenbacks na wielu giełdach kryptowalut.

Mówiąc szerzej o rozwoju w przestrzeni blockchain, Yao powiedział że, SCMP spodziewa się, że blockchain znajdzie się w głównym nurcie w ciągu następnej dekady.

Blockchain stanie się główną technologią w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat”, powiedział. „Wkraczamy w kolejny etap ewolucji blockchain, etap podobny do tego, kiedy komputerowy system operacyjny przechodził z MS-DOS [system operacyjny dysku] do MS-Windows.

Rozprzestrzenianie się zaufanych stablecoinów jest postrzegane przez wielu jako ważny krok w tym procesie, ponieważ zapewniłoby użytkownikom ekspozycję na niektóre z głównych zalet technologii stojącą za kryptowalutami (np. Szybkie rozrachunki transgraniczne) bez wahań cen. Istnieją pewne kompromisy, w tym konieczność posiadania przez stablecoiny emitentów do przestrzegania polityk KYC / AML.

Komentarze