Skrill wprowadza kryptowaluty do swojej oferty

źródło: pixabay.com
3 554

Skrill, przedsiębiorstwo umożliwiające płatności online i transfer pieniędzy przez Internet, wprowadziło nową ofertę, która pozwala użytkownikom z ponad 30 krajów na natychmiastowy zakup i sprzedaż kryptowalut, w tym Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoina. Kryptowaluty mogą być zakupione, bądź sprzedane przy użyciu jednej z 40 walut narodowych, dostępnych na Skrill.

Klienci Skrill mogą teraz wymieniać swoje środki w lokalnych pieniądzach fiducjarnych (EUR, USD itd.) na kryptowaluty, dzięki czemu mogą posiadać udziały w różnego rodzaju waluty cyfrowe za pośrednictwem swojego portfela. Ponadto, Klienci Skrill mogą kupić / sprzedać udziały w Bitcoinie (BTC), Bitocin Cash (BCH), Ethereum (ETH) oraz Litecoinie (LTC). W najbliższej przyszłości maja zamiar dodać więcej kryptowalut.

„Świat handlu w oparciu o kryptowaluty jest bardzo dynamiczny i ekscytujący, a nasza usługa portfela cyfrowego bardzo pasuje do tego środowiska” – powiedział Lorenzo Pellegrino, dyrektor generalny Skrill

Jak kupić kryptowaluty za pomocą Skrill?

Wszyscy chętni klienci muszą zalogować się na swoje konto, wybrać opcję „Exchange” i zaledwie za pomocą kilku kliknięć mogą rozpocząć kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut. Firma kupuje i przechowuje kryptowaluty za pośrednictwem uznanej giełdy kryptowalut – napisali w oświadczeniu.

Skrill to cyfrowy portfel i operator płatności mobilnych, umożliwia obsługę płatności dla stron internetowych, serwisów aukcji online i pozostałych podobnych serwisów. Historycznie firma koncentrowała się na pokerze, zakładach sportowych i pokojach kasynowych. Skrill wymaga weryfikacji identyfikacji użytkownika przed użyciem serwisu w celu minimalizacji oszustw i zapobieżeniu praniu brudnych pieniędzy. Dodatkowe etapy weryfikacji podnoszą limit transakcji do 20 000 euro lub odpowiednika w innej walucie na okres 90 dni. Skrill obsługuje 40 walut z całego świata i oferuje lokalne płatności w ponad 200 krajach.

Opłaty za wymianę salda na kryptowaluty wynoszą od 1,5% do 3%.

kryptowaluty
źródło: https://www.skrill.com/pl/zarabiaj-pieniadze/kryptowaluta-skrill/

Zgodnie z oświadczeniem firmy, w chwili obecnej klienci mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty. Nie mogą jednak przekazywać ich innym klientom Skrill, ani używać do transakcji z kontrahentami. Więcej opcji i możliwości zostanie wprowadzonych w przyszłości.

Co sądzicie o wprowadzaniu kryptowalut na Skrill? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze