Sklep internetowy Fortnite akceptuje kryptowalutę Monero

1 091

Kryptowaluty stają się coraz częstszym środkiem płatności na wielu platformach internetowych, szczególnie w sferze gier online. Sklep internetowy komputerowej gry Fortnite, jednej z najpopularniejszych gier online, otworzył nową opcję płatności, a jest nią akceptacja płatności za pośrednictwem kryptowaluty Monero. Za Monero użytkownicy mogą zakupić wszystkie towary w sklepie Fortnite Merch Store, tj. koszulki, czy inne gadżety. Akceptacja Monero to niezwykle pozytywny krok w stronę adopcji kryptowalut, gdyż społeczność Fortnite liczy ponad 200 milionów użytkowników.

Płatności z użyciem Monero przetwarzane są przez firmę o nazwie GloBee, która akceptuje główne kryptowaluty. GloBee świadczy usługi z zakresu płatności Bitcoinem, Litecoinem, Ripple, Ethereum, Dogecoinem i Monero. Możliwe jest, iż inne kryptowaluty zostaną dodane jako kolejne opcje płatności w Merch Store. Wielu użytkowników zadawało pytanie, dlaczego Bitcoin nie został dodany jako główna metoda płatności, a Monero. Na te pytanie odpowiedział Riccardo Spagni, członek XMR Core Team. Spagni powiedział, iż Bitcoin nie posiada takiej prywatności jak Monero, co stawia XMR na pierwszym miejscu pod względem anonimowych płatności.

„Jest to kolejna część pracy projektu Coral Reef, który był przedsięwzięciem akwizycyjnym i zostało w połowie sfinansowane przez społeczność Monero i w połowie przez firmę GloBee.” – napisał Riccardo Spagni

Poniżej zamieszczamy okno finalizacji płatności z możliwością wyboru Monero.

Fortnite
źródło: https://www.reddit.com/r/Monero/comments/abjfo6/the_official_fortnite_merch_store_is_accepting/

Część użytkowników stwierdziła, iż Monero jest złym przykładem adopcji kryptowalut – powinien być ją Bitcoin. Zidentyfikowanie odbiorców kryptowalut, takich jak Monero (za pośrednictwem blockchainu), jest ogromnie trudne. Anonimowość prywatnych kryptowalut sprawia, że ​​monety są idealne do wykonywania nielegalnych transakcji, co argumentują użytkownicy dyskusji. W przeciwieństwie do innych kryptowalut opartych o algorytm CryptoNight, adresy transakcji są ukryte, przez co znalezienie nadawców i odbiorców jest niezwykle trudne.

Gracze Fortnite stali się celem hakerów

Popularne gry online są częstym celem grup hakerskich, aby odbierać użytkownikom ich drogocenne przedmioty. Im większe grono graczy i użytkowników, tym większe prawdopodobieństwo znalezienia potencjalnych ofiar. Tak jak pisaliśmy w październiku 2018 roku, Fortnite stał się celem złośliwego oprogramowania krypto-malware. Zawarte ono było w opisach filmików pokazujących „cheaty” dla nowego sezonu w Fortnite.

Rosyjscy hakerzy wykorzystali popularną grę wideo, aby uzyskiwać dostęp do portfeli kryptowalutowych graczy. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Malwarebytes Labs, cyberprzestępcy opracowali złośliwe oprogramowanie ukryte jako narzędzie do gry w popularny Battle Royale. Program kradł dane i Bitcoiny od graczy, a był reklamowany za pośrednictwem filmów na platformie YouTube, oferujących darmowe karnety sezonowe oraz inne benefity.

Co sądzicie o akceptacji Monero w sklepie Fortnite? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze