Skąd pompa na Ripple? | Opinie nie są zbyt optymistyczne…

Biorąc pod uwagę, że Ripple (XRP) chciałoby być uznawane za zdecentralizowaną kryptowalutę, wciąż ma tendencję do wykonywania dziwnych ruchów. Czy w ciągu ostatnich 24 godzin zaczęła się prawdziwa pompa na Ripple? Kurs zwiększył się o ponad 16%, zanim firma wypuściła kolejne 30 000 000 XRP (8,5 miliona dolarów) do swojego portfela dystrybucyjnego OTC.

Ripple przez lata spotkało się z dużą krytyką ze względu na fakt, że jego waluta nie jest zgodna z modelem tego, czego najbardziej oczekujemy od kryptowalut. Projekt wielokrotnie był oskarżany o centralizację, niemniej jednak niezłomnie temu zaprzeczał.

Pompa na Ripple?

Kurs XRP zaczął rosnąć dość nieoczekiwanie, na razie bez wyraźnej przyczyny. Co ciekawe, większość kryptowalut, oprócz samego bitcoina, zaczęła robić to samo, a XRP pozostaje najlepszy w dziesiątce największych monet pod względem kapitalizacji rynkowej.

W ciągu ostatnich 24 godzin XRP wzrósł aż o 19%, zanim nieznacznie osunął się w dół. W chwili pisania tego tekstu XRP osiągnął wartość nieco powyżej 0,30 dolarów. Jednak to właśnie wtedy Ripple wykonał swój ruch, uwalniając nową partię XRP do portfela Ripple OTC, który jest przeznaczony do dystrybucji monet.

Innymi słowy, jest to portfel, który uwalnia nowe monety XRP do obiegu. Ripple wydało aż 30 milionów nowych XRP o wartości około 8,5 miliona dolarów.

Wydaje się, że jest to wyraźna próba manipulacji ceną, której inwestorzy XRP zdają się nie widzieć. Cała sytuacja wygląda bardzo zagadkowo, przypominając standardowe schematy pump & dump.

Kurs XRP nie zważa na nic?

Kapitalizacja rynkowa XRP wynosi obecnie 13,6 mld $, a dzienny wolumen wzrósł do 2,43 mld $ w ciągu ostatnich 24 godzin.

Oczywiście ten ruch może również oznaczać, że Ripple ma dużego nabywcę, zainteresowanego zakupem większej ilości XRP. Jednak ze względu na fakt, że Ripple jest największym posiadaczem XRP, można to łatwo uznać za działalność typu „whale”. To nadal może prowadzić do manipulacji ceną.

Ostatecznie kurs XRP nadal rośnie, choć pytanie brzmi, jak długo? Fakt, że że w tym wyścigu nie prowadzi bitcoin, sprawia, że ​​cała sytuacja jest nieco zastanawiająca. Pozostaje nam uważnie obserwować obecną sytuację i starać się jak najlepiej z niej korzystać.

Co sądzisz o przenoszeniu funduszy Ripple w ciągu ostatnich miesięcy? Czy uważasz, że Ripple próbuje manipulować XRP? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze