Sieć Bitcoin Cash wydobyła blok o rozmiarze 32MB

źródło: pixabay.com
16 717

Rozwidlenie sieci Bitcoin Cash przynosi wiele emocji zwolennikom kryptowaluty. Wczoraj miało miejsce jedno z największych osiągnięć BCH, gdyż został wydobyty pierwszy blok o rozmiarze 32MB. Potwierdził on ponad 166 tysięcy transakcji i został wydobyty przez mining pool BMG, należący do firmy nChain. Dzięki jednemu blokowi, sieć BCH potwierdziła więcej transakcji, niż sieć Bitcoina przez niemalże połowę doby.

Blok został wydobyty na wysokości 556034 przez BMG Pool i stanowił 31,99 MB. BMG pobiło aktualny rekord największego bloku, jaki kiedykolwiek został wydobyty w obszarze Bitcoin Cash. W ciągu 24 godzin, sieć potwierdziła ponad 1.3 miliona transakcji. Jest to ogromny krok dla popularyzacji BCH dla wszystkich firm, zainteresowanych płatnościami kryptowalutowymi. Jednakże, wiadomość ta jest świetną niespodzianką dla zwolenników BCH, gdyż nastąpiło tuż przed planowanym rozwidleniem sieci, które ma nastąpić 15 listopada 2018 roku.

Bitcoin Cash został stworzony z hard forka sieci Bitcoina po debacie na temat skalowania, która miała miejsce w zeszłym roku. Wydarzenie to nastąpiło w wyniku rozłamu w grupie deweloperów, którzy uznali, że wprowadzenie większego bloku i zwiększenie szybkości sieci są niezbędne dla rozwoju kryptowaluty. Nie wszyscy członkowie społeczności podzielali jednak to zdanie, twierdząc, iż Bitcoin jest jedyną prawdziwą kryptowalutą.

Poniżej zemieszczamy opis wydobytego bloku 556034, który potwierdził 166,739 transakcji.

Bitcoin
źródło: https://blockchair.com/bitcoin-cash/block/556034

Warto zaznaczyć, iż wydobycie pierwszego bloku 32 MB nie obyło się bez problemów. Poprzez obserwację sieci zauważyć można było pewną awarię, w wyniku której uszkodzone zostały węzły Bitcoin Unlimited.

BitPay akceptuje Bitcoin Cash

Wraz z wydobyciem największego bloku w historii BCH, warto przypomnieć, iż BitPay wprowadziło płatności BCH dla swoich klientów. BitPay, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe z zakresu wymiany kryptowalut zapowiedziała pod koniec sierpnia br., że ​​klienci firmy (m.in. restauracje, kawiarnie) mogą teraz otrzymywać zapłatę w Bitcoin Cash za sprzedaż swoich produktów. Handlowcy mogą akceptować BCH jako zapłatę za towary, a także otrzymali opcję podzielenia funduszy na waluty fiducjarne i inne kryptowaluty.

Opłaty w sieci BCH są aktualnie bardziej przystępne dla sprzedawców, co stanowi silną zachętę dla kupców do przejścia z BTC na BCH. Firma BitPay potwierdziła, że ​​będzie nadal optymalizować platformę i dodawać akceptację dla najbardziej popularnych i użytecznych kryptowalut.

Co sądzicie o wydobytym bloku 32 MB w sieci BCH? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze