Shiba Inu powraca do łask?

Shiba Inu odzyskuje zainteresowanie inwestorów

Ostatnie miesiące to czas niezwykle dużej zmienności na wszystkich rynkach, zarówno tych tradycyjnych jak i krytpo. Niezwykle dynamiczne podbicia i następujące po nich jeszcze szybsze spadki to z jednej strony raj dla doświadczonych spekulantów, z drugiej zaś piekło dla początkujących inwestorów. Brak wyraźnie rysującego się trendu powoduje, że wiele osób zaczyna trzymać się z dala od głównych kryptowalut. Jak donosi WhaleStats, duże portfele ETH masowo skupują jeden z popularnych memcoinów – Shiba Inu (SHIB).

https://twitter.com/WhaleStats/status/1552404330397007876?cxt=HHwWiIC80e7gn4srAAAA
https://twitter.com/WhaleStats/status/1552138675688980480?cxt=HHwWgICy6dz5poorAAAA

Czym jest spowodowane to zwiększone zainteresowanie akurat tym memcoinem? Jednym z powodów może być przyśpieszenie prac nad rozwojem ekosystemu tego tokena. Kilka dni temu ogłoszono, że do zespołu developerów dołączyło niezwykle doświadczony zespół ze studia The Third Floor (TTF).

Tak znaczące wsparcie projektu ma spowodować, że Metaverse ekosystemu Shiba Inu stanie się, jak stwierdził Shytoshi Kusama (główny developer projektu) „czymś wielkim”.

Kolejnym powodem, dla którego inwestorzy chętnie spoglądają na ten projekt jest to, że zdobywa on kolejne użyteczności – od miesiąca Shiba Inu jest jedną z oficjalnych metod płatności akceptowanych przez dwie najbardziej popularne aplikacje do zamawiania jedzenia na wynos w USA- Uber Eats oraz DoorDash.

O ile możliwość płacenia za dostawy jedzenia może wydawać się czymś niezbyt znaczącym (choć w rzeczywistości jest to szansa na niezwykle spopularyzowanie tego memcoina wśród milionów użytkowników wspomnianych aplikacji) to akceptacja płatności przy pomocy tokena Shiba za czarterowanie luksusowych jachtów na Francuskiej Riwierze robi już naprawdę duże wrażenie.

Zwiększone zainteresowanie tym tokenem wykorzystuje jedna z instytucji obsługującej płatności online – NOWPayments. Wydała ona poradnik i oferuje pomoc wszystkim podmiotom chcących zaimplementować płatności w Shiba w swoich interesach. Coraz częściej odnotowuje się także zainteresowanie szeregowych pracowników wypłatami pensji w kryptowalutach.

Społeczność zgromadzona wokół projektu Shiba Inu należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w całym sektorze krypto. Wielu z obserwujących ten projekt oczekuje na ogłoszone już wydanie specjalnej linii ubrań oraz owianą tajemnicą gry karcianej. Olbrzymie zainteresowanie projektem powoduje, że nawet w niezwykle trudnym obecnie okresie na rynku kryptowalut, Shiba nadal daje zarobić prawie 90% rok do roku.

Komentarze