Satoshi Nakamoto powrócił? Opublikowano wpis na koncie Nakamoto

4 813

Konto Satoshiego Nakamoto na portalu P2PFoundation, twórcy Bitcoina i ogólnego manifestu przeciwko panującej obłudzie w świecie finansów powróciło do życia. Konto Satoshiego zostało przejęte przez hakera w 2014 roku. Od tamtego czasu było ono nieaktywne, a adres e-mail został zmieniony przez hakera. Nie jest jednak wiadome, kto tak naprawdę opublikował po raz pierwszy od ponad czterech lat wpis na profilu Satoshiego. Odwołując się do źródeł z 2014 roku, haker prawdopodobnie sprzedał wszystkie dane znajdujące się na profilu na aukcji w sieci dark web.

Na koncie został opublikowany wpis o treści „nour”. Ponadto, Satoshi zaakceptował zaproszenie do znajomych przez brazylijczyka, Wagnera Tamanaha. Po analize profilu okazało się, że jest on entuzjastą kryptowalut i technologii blockchain.  Tamanaha jest autorem Blockchain Cats na Steemit. Agencja prasowa Metro uzyskała kontakt do Wagnera. On również był zaskoczony akceptacją do grona znajomych.

„Jestem też bardzo zaskoczony. Około rok temu wysłałem zaproszenie do grona znajomycho  i zostało przyjęte dzisiaj. Wysłałem zaproszenie, ponieważ zauważyłem innego brazylijczyka, który jest notowany na koncie Satoshiego o nazwie Casagrande.” – powiedział Tamanaha agencji prasowej metro.co.uk

Poniżej znajduje się status konta Satoshiego oraz ostatnia aktywność na profilu.

Bitcoin
źródło: http://p2pfoundation.ning.com/profile/SatoshiNakamoto?xg_source=activity

Opcja, iż jest to zwykła zabawa hakera, stanowi największe prawdopodobieństwo. Jednakże, zawsze istnieje iskra nadziei, że jest to faktycznie prawdziwy Satoshi Nakamoto. Jeśli by tak było, jaki byłby cel jego powrotu za pośrednictwem starego, zhackowane konta? Dlaczego użył tej opcji kontaktu? Dlaczego teraz? Dlaczego na poprzednio zhakowanej platformie? Może ma to związek z wielką bessą na rynku kryptowalut? Możliwe, iż miał na to wpływ konflikt w sieci Bitcoin Cash, który zaowocował powstaniem Bitcoin Cash Satoshi Vision (BCHSV).

Wraz z rozrastającą się ogólnoświatową społecznością Bitcoina, narastało wiele pytań odnośnie prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto. Wraz z upływem czasu, pojawiło się wiele teorii na temat tego, kto to tak naprawdę Satoshi Nakamoto. Niektórzy członkowie społeczności stawiali na Nicka Szabo. Niektórzy nawet ogłosili się twórcami Bitcoina, tj. Craig Wright twierdzi, że tak naprawdę to on jest Satoshim. W 2014 roku informacje szybko się rozeszły, że konto P2PFoundation Satoshi Nakamoto zostało zhakowane, gdyż zostało ujawnione konto e-mail powiązane z nim, [email protected] Konto to zaczęło wysyłać nietypowe wiadomości e-mail do swoich kontaktów.

Co sądzicie o wpisie na koncie Satoshiego? Czy według Was była to robota hakera? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze