Samsung dostarczy 5G dla sieci Verizon

Firma Samsung wygrała przetarg na systemy 5G dla sieci Verizon, jednego z liderów na rynku amerykańskim. Jest to kolejny cios dla chińskiego potentata Huawei, który do tej pory szturmem zdobywał kolejne rynki na świecie.

Wydaje się, że strategia wypychania chińskich dostawców z kluczowych sektorów komunikacyjnych zaczyna przynosić efekty. Kolejne zwycięstwa dla firm innych niż chińskie pozwolą przy pomocy zdobywanych środków finansowych nadgonić ewentualne różnice technologiczne jakie mogły powstać do tej pory.

Ważny krok dla Samsunga

Rynek amerykański jest prestiżowym i wejście na niego od razu poprawia pozycje negocjacyjne w innych przetargach na całym świecie. Samsung nie jest wymieniany jednym tchem koło takich firm jak Nokia, Ericsson czy też Huawei i ZTE jeśli chodzi o systemy 5G przeznaczone dla operatorów sieci komórkowych w ujęciu globalnym. Firma dopiero stara się wyjść poza swój rdzeń operowania jakim jest Azja i umocniony ostatnim kontraktem przyczółek amerykański z pewnością jej w tym pomoże.

Póki co nie mamy szczegółów umowy i nie wiemy jakie konkretnie podzespoły zasilą infrastrukturę Verizona oraz jakie zakresy będą obsługiwane przez zakupione podzespoły.

Samsung 5G VerizonŹródło: tradingview.com
Po ogłoszeniu umowy akcje Samsunga rosły mocniej niż szeroki rynek koreański.

Ekspansja 5G korzystna dla sieci Verizon

Samsung dostarczając systemy 5G dla sieci Verizon może pomóc jej w długim terminie odzyskać formę. Problemy wynikające z koronawirusa negatywnie wpłynęły na kondycję firmy i jej część odpowiedzialną za usługi bezprzewodowe. Nowa fala technologicznych nowinek z autonomicznymi pojazdami i internetem rzeczy może być okazją do dalszego rozwoju dostawców usług telekomunikacyjnych i poprawy kondycji firmy.

Samsung 5G VerizonŹródło: tradingview.com
Kurs Verizona w ostatnich dniach prezentował się stabilnie.

Wczoraj giełdy w USA były zamknięte więc nie wiemy czy i jak notowania Verizona zareagują na podpisaną umowę. Spółka w ostatnich latach podjęła niezbyt trafne decyzje, które nie przyniosły spodziewanych zysków, a wśród nich wymienić trzeba zakup AOL i Yahoo. Mocne wejście w infrastrukturę i usługi 5G powinno przywrócić spółkę na właściwe tory i pomóc w dalszym umacnianiu pozycji na rynku amerykańskim.

Krzysztof Kuska

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x