Sam Bankman-Fired uważa, że karnie nie odpowie za upadek FTX

3 755

„Najwyraźniej popełniłem wiele błędów”, mówi były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fired

Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), udzielił wywiadu podczas środowego szczytu DealBook w New York Times, podczas którego dziennikarz Andrew Sorkin zagłębił się w szczegóły dotyczące upadku giełdy kryptowalut, która spowodowała załamanie rynku kryptograficznego w listopadzie .

Wiele z tego, co zostało omówione podczas wywiadu, który trwał ponad godzinę, już zostało powiedziane wcześniej przez SBF, ale było kilka godnych uwagi momentów, o których warto wspomnieć.

Przede wszystkim Bankman-Fried wielokrotnie powtarzał, że „schrzanił to”, a jako dyrektor generalny FTX w czasie, gdy sprawy się załamały, ponosi za nie pełną odpowiedzialność.

„Byłem dyrektorem generalnym FTX, a to oznacza, że ​​niezależnie od tego, co się stanie, kiedy to się stanie, mam obowiązek wobec wszystkich naszych interesariuszy, naszych klientów oraz obowiązek wobec naszych pracowników, profesjonalistów wobec organów regulacyjnych na świecie, aby postępować zgodnie z nimi i pilnować aby w firmie działy się właściwe rzeczy” – powiedział.

 „Oczywiście popełniłem wiele błędów i oddałbym wszystko, aby móc je naprawić”.

Oto krótkie podsumowanie niektórych najważniejszych elementów wywiadu.

Zapytany o jakiekolwiek obawy dotyczące odpowiedzialności karnej, SBF odpowiedział, mówiąc:

„Jest czas i miejsce, aby pomyśleć o sobie i własnej przyszłości, […] ale nie sądzę, aby mnie to spotkało”.

Kiedy Sorkin zauważył, że „wydaje się, że doszło do prawdziwego pomieszania funduszy będących klientami FTX, które nie powinny być pomieszane z twoją oddzielną firmą”, SBF zaprzeczył, że wiedział o pomieszanych funduszach i obwinił o to słaby nadzór.

„Nieświadomie mieszałem fundusze […] Byłem szczerze zaskoczony, jak duża była pozycja Alamedy, co wskazuje na kolejny brak nadzoru z mojej strony i brak wyznaczenia kogoś, kto byłby głównie odpowiedzialny za to” – powiedział, dodając „Ale nie próbowałem zabierać funduszy”.

Po dalszym naciskaniu w sprawie działań zachodzących w Alameda, które wydają się być źródłem utraconych funduszy klientów, SBF wydawał się, że odrzucił winę i ponownie skupił się na braku nadzoru.

„Nie kierowałem Alamedą, nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje. Nie znałem rozmiaru ich pozycji” – powiedział.

Przeczytaj także: BTC wspina się do 17 000 USD, jednak kilku analityków ostrzega przed potencjalnym 40% wycofaniem

Podczas gdy zaczął rozmowę od stwierdzenia, że ​​jest odpowiedzialny za to, co się stało, spędził większość wywiadu, próbując zdystansować się od Alamedy, mówiąc, że nie był świadomy głębi relacji między FTX International a jego firmą handlową Alameda Research. .

W odpowiedzi na pytanie Sorkina o to, co stało się z 515 milionami dolarów, które zostały podejrzanie przekazane z FTX po ogłoszeniu upadłości, SBF przedstawił listę możliwości, w tym „niewłaściwy dostęp do aktywów”.

Podczas krótkiej chwili beztroski, kiedy Sorkin zapytał pana Bankmana-Frieda, co jego prawnicy myślą o przeprowadzeniu przez niego tego wywiadu, SBF powiedział, że zdecydowanie odradzają to, ale on taki nie jest.

„Mam obowiązek wyjaśnić, co się stało i myślę, że mam obowiązek zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby spróbować zrobić to, co słuszne i naprawić to co możliwe” – powiedział.

 „Jeśli jest coś, co mogę zrobić, aby spróbować pomóc klientom to zrobię to. I nie widzę, nic dobrego w  siedzeniu samotnie w pokoju, udając, że świat zewnętrzny nie istnieje”.

Zapytany, czy był prawdomówny w swoim wywiadzie, SBF powiedział:

„Byłem tak prawdomówny, jak tylko mogłem. Mówię to co wiem. Są rzeczy, o których chciałbym wiedzieć więcej”.

Sorkin kontynuował, pytając: „Czy zgadzasz się, że z czasem też kłamałeś?”

„Nie pamiętam, kiedy kłamałem” — odpowiedział SBF.

„Z pewnością są chwile, kiedy występowałem jako przedstawiciel, jako marketer FTX. A kiedy opowiadałem o FTX w to tylko w najbardziej przekonujący możliwy sposób, tak ekscytujący i optymistyczny, jak to tylko możliwe. I nie myślałem, nie mówiłem o ryzyku związanym z FTX. Oczywiście żałuję, że nie spędzałem więcej czasu na rozważaniu wad, a mniej na myśleniu o zaletach”.

Słowa , które SBF wielokrotnie powtarzał podczas wywiadu, brzmiały:

„Bardzo mi przykro z powodu tego, co się stało”.

Ja mu nie wierzę, a Wy ? Jest mu przykro ale kasa zniknęła.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze