Rząd Południowej Korei ustalił wysokość podatku dla giełd

W poniedziałek 22 stycznia rząd Południowej Korei ogłosił wysokość podatku, który muszą zapłacić giełdy zajmujące się obrotem kryptowalut. Państwo zbierze 22-procentowy podatek od przedsiębiorstw i 2,2% lokalnego podatku dochodowego od giełd kryptowalutowych w tym kraju. Szacuje się, że giełda Bithumb będzie musiała zapłacić aż 60 milionów dolarów podatku za rok 2017.

Rządowe ustalenia

Jak donosi lokalna gazeta Yonhap, rząd Korei Południowej w poniedziałek 22 stycznia ustalił wysokość należności podatkowej za rok 2017 dla obrotu kryptowalutami. Wysokość podatku to 22% od przedsiębiorstw i 2,2% lokalnego podatku dochodowego od giełd kryptowalutowych w tym kraju. Co ciekawe oświadczenie o podatkach nastąpiło zaraz po zakończeniu się akcji sześciu największych południowokoreańskich banków dotyczącej przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy. Jak donosi serwis cointelegraph.com statystyki wykazały 36-krotny wzrost prowizji z kont wirtualnych powiązanych z giełdami kryptowalut, z 61 mln won – południowokoreańska waluta fiat (57 340 USD) w 2016 r. Do 2,2 mld won, co daje około 2 miliony dolarów w 2017 roku.

Ciężkie czasy giełd w Południowej Korei

Zapowiedziane w poniedziałek procenty podatkowe są zgodne z południowokoreańskim kodeksem podatkowym. Taki próg jest wyznaczany dla wszystkich korporacji, które osiągają roczny dochód w wysokości ponad 20 miliardów won czyli około 18,7 miliona USD. Jak donosi Yoshap, największa na świecie, południowokoreańska giełda Bithumb zgodnie z ogłoszonymi procentami podatkowymi będzie musiała zapłacić państwu aż 60 mln dolarów. W 2017 roku bowiem, giełda osiągnęła zysk w wysokości około 300 milionów USD.

Winter is coming

Jak wiadomo od początku roku w świecie kryptowalut nie dzieje się dobrze. Wydaje się, że państwa z całego świata postawiły sobie za cel podporządkowanie sobie bitcoina i altcoiny. Rząd południowokoreański ostatnio wzmocnił egzekwowanie przepisów kryptowalutowych w kraju. Poza zamówieniem sond finansowych, rząd zakazał korzystania z anonimowych kont wirtualnych, zamroził otwarcie nowych wirtualnych kont i zabronił handlu nieletnim i zagranicznym użytkownikom na giełdach. W Europie zawiązuje się koalicja Francji z Niemcami przeciwko krytptowalutom, do której ostatnio dołączyła Bułgaria. Ponad miesiąc temu Bitcoin niemal osiągnął wartość 20 tys. $, dziś oscyluje w granicach 11  tys. Nadeszły cięższe czasy w nie tak dawnej erze dobrobytu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
6 komentarzy
  1. Jus napisał

    Ciekawe jest zaskakiwanie. Dlaczego nie zapowiedzą takich regulacji pół roku wcześniej ? Tylko mielą tymi swoimi jęzorami.

  2. Hhh napisał

    Czyli tam PRAWO DZIAŁA W STECZ?!

  3. Jus napisał

    Ciekawe jest zaskakiwanie. Dlaczego nie zapowiedzą takich regulacji pół roku wcześniej ? Tylko mielą tymi swoimi jęzorami.

  4. Hhh napisał

    Czyli tam PRAWO DZIAŁA W STECZ?!

  5. Snejku napisał

    Nie rozumiem trochę tego zamieszania, skoro to legalnie działające firmy które osiągneły tak duży przychód to normalne jest że powinny płacić podatki tak jak wszyscy inni!!

  6. Snejku napisał

    Nie rozumiem trochę tego zamieszania, skoro to legalnie działające firmy które osiągneły tak duży przychód to normalne jest że powinny płacić podatki tak jak wszyscy inni!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.