Rynek NFT od GameStop? Może być gorąco!

2 540

GameStop gromadzi zespół ekspertów ds. blockchain i NFT. Firma planuje wypuścić własną platformę NFT. Temperatura wokół tej sprawy zaczyna rosnąć w coraz szybszym tempie.

O planach GameStop w kontekście uruchomienia nowej platformy NFT informowaliśmy Was już w czerwcu. To właśnie wtedy firma zaprezentowała nowy, informacyjny portal internetowy dla platformy tokenów niewymienialnych (NFT).

Na stronie nft.gamestop.com napisano: „Budujemy zespół”.

„Mile widziani wyjątkowi inżynierowie (solidity, react, python), projektanci, gracze, marketerzy i liderzy społeczności. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wyślij swój profil lub coś, co stworzyłeś na adres: [email protected]”.

Cztery miesiące po tych doniesieniach wiemy, że nie był to bynajmniej słomiany zapał:

„Przyszli twórcy będą tworzyć nie tylko gry, ale także komponenty, postacie i sprzęt. Blockchainy będą napędzać handel”.

Społeczność wierzy w GameStop

Akcje GME nie znikają z horyzontu inwestycyjnego traderów detalicznych. Iskrą dla tego zainteresowania stała się oczywiście pamiętna saga r/wallstreetbets i Robinhood, która miała miejsce na początku tego roku. Społeczność r/Superstonk liczy 659 000 członków i jest poświęcona prowadzeniu dyskusji biznesowych i giełdowych związanych z GME.

Jeśli chciałbyś przypomnieć sobie, o co chodziło w zamieszaniu wokół GameStop, przeczytaj poniższy artykuł:

Wczorajszy post z ofertą pracy w GameStop otrzymał już ponad 10 000 głosów. Plany GameStop spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony wielu członków społeczności.

25 października firma wymieniła w sumie osiem miejsc pracy. Poinformowano o trzech stanowiskach dla doświadczonych inżynierów oprogramowania NFT, trzech stanowiskach dla sprzedawców produktów i dwóch skoncentrowanych na grach opartych na sieci Web3.

Jedna z ofert pracy dotyczy poszukiwania osób z doświadczeniem z „Ethereum, NFT i platformami do gier opartymi na blockchain”. Firma zasugerowała również, że w pracach są pewne plany związane z Metaverse.

„GameStop poszukuje wyjątkowej osoby, która może pomóc przyspieszyć przyszłość gier i handlu. W tej przyszłości gry to miejsca, do których należy się udać, a wymiar zabawy zależy od tego, co ze sobą przyniesiesz. Przyszli twórcy będą budować nie tylko gry, ale także komponenty, postacie i sprzęt. Blockchainy będą napędzać handel”.

Sytuacja na rynku GME

Cena GME spadła niedawno do 166 USD, po czym odbiła do około 187 USD, a następnie ponownie się załamała. Według danych Tradingview, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena GME wzrosła do 178 USD. Zysk GME od początku roku to aż 844%.

gamestop gme cena
wykres akcji GameStop Corporation; źródło: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze