„Rynek bitcoin jest inny, niż wszystkie” | Parabola, Chiny i kolejne „kosmiczne” projekcje cenowe

2 005

Analityk rynku bitcoin Peter Brandt, zwrócił uwagę na Twitterze, że bitcoin ostatnio osiąga lepsze wyniki niż w okresie poprzedzającym ostatni bull run (konkretnie między 2015 a 2017). W opinii Brandta bitcoin musiałby spaść poniżej 8997 $, abyśmy mogli mówić o niedźwiedzim trendzie. Analiza Brandta sugeruje, że bitcoin będzie kontynuował rajd w górę wykresu ceny przez pozostałą część 2019 roku.

Panie i Panowie! Kontynuujemy rajd w górę!

Według Brandta, bitcoin znajduje się w czwartej fazie parabolicznej od 2010 roku. Dodał, że w ciągu swojej, trwającej 45 lat kariery w tradingu nie widział, żeby jakikolwiek inny rynek wskazywał paraboliczny wzrost na wykresie logarytmicznym w ten sposób.

Brandt powiedział, że bitcoin prawdopodobnie „dobije” w końcu do 100 000 $:

We wcześniejszym wywiadzie Brandt mówił, że ruch paraboliczny w 2013 r. był „wspaniały”. Argumentował, że takie ruchy zdarzają się tylko raz na dziesięć lat. Przypomniał że gdy rynek bitcoin zaczął się korygować w 2015 r., wszedł w kolejny paraboliczny ruch, który zakończył się dopiero pod koniec 2017 r. Cały 2018 r. Stanowił kolejną fazę korekty dla kryptowaluty.

Brandt uważa, że dwa paraboliczne wydarzenia w ciągu kilku lat są niespotykane. Według analityka „rynek bitcoin jest inny, niż wszystkie”.

Kurs BTC spada w wyniku wojny handlowej między USA a Chinami?

Cena Bitcoina zmieniła niedawno bieg z tygodniowego maksimum wynoszącego ponad 12 000 USD. Komentatorzy sądzą, że prawdopodobnie z powodu złagodzenia napięć w wojnie handlowej między USA i Chinami. Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, powiedział, że nawet jeśli cena BTC spadnie w tym momencie o 50 procent, cyfrowa waluta nadal będzie przewyższała indeks S&P 500 w 2019 r.

https://twitter.com/APompliano/status/1161630158526320640

Altcoiny, takie jak Ethereum, XRP Ripple i Litecoin również spadły o ponad 10 procent, łącznie wycierając około 20 miliardów dolarów z całkowitej wartości wszystkich kryptowalut.

Wielu analityków obwiniało spadek BTC wiąże się z polepszającą się sytuacją w obozie chińskiej gospodarki i juana. Ostatnie dane gospodarcze z Chin, Niemiec i doniesienia odnośnie Brexitu spowodowały wzrost niepewności zarówno na rynkach akcji i kryptowalut.

CEO Euro Pacific Capital Group – Peter Schiff stwierdził, że skoro napięcie na linii USA-Chiny zmniejszyło się, presja na posiadaczy juana zniknęła. Ludzie, którzy kupili bitcoin jako bezpieczną przystań, teraz zgarniają żetony ze stołu.

Komentarze