Rosną akcje firm górników Bitcoina i innych kryptowalut

Wraz ze wzrostem cen kryptowalut rosną ceny firm miningowych

Firmy wydobywające Bitcoiny oferują inwestorom dodatkową ekspozycję na rynek kryptowalut ze względu na bezpieczeństwo giełdy w podobny sposób, jak firmy wydobywające złoto zapewniają zwiększoną ekspozycję na metale szlachetne.

W ciągu ostatniego miesiąca, gdy cena Bitcoina (BTC) wzrosła o 26% z najniższego poziomu 18 930 USD do obecnej ceny 23 900 USD, firmy wydobywające kryptowaluty odnotowały wzrost cen akcji do 120% w tym samym okresie, w którym inwestorzy starali się zdobyć ekspozycja na rynek kryptowalut.

Liderem w zestawieniu była Marathon Digital Holdings (MARA), ze wzrostem cenowym 124,12%, według danych Yahoo Finance, a następnie Core Scientific (CORZ) ze wzrostem 110,39%, 98,95% dla Hut 8 (HUT). oraz 96,69% ​​wzrost ceny Riot Blockchain (RIOT).

Sądząc po nadzwyczajnych wynikach tych akcji, zwłaszcza w porównaniu z 26% wzrostem dla Bitcoina i 67,8% wzrostem dla Ether (ETH), wydaje się, że akcje kopania kryptowalut były mocno wyprzedane i w końcu dogoniły rynek.

Jednak nie tylko dobre informacje płyną od firm miningowych, ponieważ wszystkie wymienione powyżej firmy odnotowały zwiększone straty pomimo rosnących przychodów, głównie spowodowanych odpisami aktualizującymi ich kryptowaluty.

Core Scientific poinformowało o 1,601-procentowym wzroście wydobytych bitcoinów od początku roku w swoim raporcie z wynikami za drugi kwartał, które opublikowano w czwartek, podnosząc sumę wydobytych bitcoinów do 6567 BTC. Dzięki wzrostowi przychodów z cyfrowego wydobycia i przychodów z hostingu przychody firmy w II kwartale wzrosły o 118% r/r do 164 mln USD.

Według wyników Marathon Digital za drugi kwartał, produkcja BTC firmy również wzrosła rok do roku, przy czym firma wydobyła 707 BTC w kwartale dzięki 8% wzrostowi produkcji bitcoinów pomimo „wymagającego otoczenia makro”.

Hut 8 Mining Corp. odnotował wzrost o 71% r/r ilości wydobywanego BTC po tym, jak firma była w stanie zwiększyć swój współczynnik haszowania dzięki „dodatkowym wysoce wydajnym górnikom”, zarabiając 946 BTC za kwartał, ponieważ zwiększył aktywność w Ontario zakład górniczy. Jej przychody za II kwartał wzrosły o 30,7% r/r do 43,8 mln USD.

Pomimo niedawnych wzrostów pod względem przychodów i zdolności wydobywczych, wszystkie wymienione powyżej akcje kopania kryptowalut pozostają znacznie poniżej swoich maksimów z 2021 r. i mają przed sobą długą drogę, zanim odzyskają dawną świetność. A ponieważ ceny kryptowalut nadal zmagają się z rosnącą inflacją, stopami procentowymi i kosztami energii, utrzymanie obecnego wzrostu akcji kopalń kryptowalut może być wyzwaniem.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x