Rosja zalegalizuje cyfrowe aktywa w ciągu dwóch tygodni | Czy wszystkie?

Duma Państwowa Rosji zamierza zalegalizować, a w końcu zaadoptować cyfrowe aktywa finansowe w kraju. Na tym nie koniec, ICO również jest brane pod pieczęć ustawy.

Cyfrowe aktywa w Rosji

Jak wiemy, rząd Federacji Rosyjskiej był sceptycznie, a czasami wręcz wrogo nastawiony do kryptowalut, cyfrowych aktywów, jak i technologii za nimi stojącej. Faktem jest, iż kilkakrotnie wysoko postawieni deputowani, a nawet sam Władimir Putin ciepło wypowiadali się o kryptowalutach i blockchainie. Nie były to jednak słowa poparte czynami czy też faktycznym stanem prawnym w kraju. Czy coś się jednak zmieniło do tego czasu?

Przygotowano ustawę legislacyjną dotyczącą cyfrowych aktywów finansowych w Rosji, a w ciągu dwóch tygodni ma nastąpić drugie czytanie w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej – donoszą media lokalne Tass.

Alexei Moiseev, wiceminister finansów w najnowszym wywiadzie powiedział:

Omówiliśmy ustawę [o cyfrowych aktywach] i zaakceptowaliśmy ostateczną wersję podczas spotkania w zeszłym tygodniu. Zasadniczo, wszystko jest już ustalone. Wprowadzamy ostatnie poprawki i, miejmy nadzieję, że będziemy gotowi uchwalić to podczas drugiego czytania w ciągu dwóch tygodni.

ICO w Rosji

Kryptowaluty i cyfrowe aktywa to jedno, pozyskiwanie kapitału na rozwój takowych projektów to już zupełnie inna sprawa, kolejna legislacyjna bariera. Nie tylko rząd Federacji Rosyjskiej jest, delikatnie mówiąc, negatywnie nastawiony do tego rodzaju zbiórek funduszy. W końcu ile osób na tym straciło?

Wedle dalszych informacji podawanych przez Tass, opracowywana jest także ustawa regulująca Initial Coin Offerings (ICO) w Rosji. Jednakże ma to być częścią większej całości, ustawy regulującej alternatywne metody pozyskiwania kapitału w myśl modelu – crowdfunding.

Waluta Facebooka na pewno nie w Rosji

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o kryptowalucie Facebooka, również na naszym portalu. Libra nie jest jednak mile widziana przez Anatolija Aksakova, przewodniczącego komisji rynku finansowego niższej izby parlamentu w Rosji, który powiedział:

Według mnie, Facebook coin nie będzie legalnie przyjęty, jako forma płatności na terytorium Rosji.

W tym przypadku rzecz jasna, mamy  do czynienia z opiniami, choć z opiniami nie byle kogo. Prawdopodobnie w najbliższym czasie dowiemy się, czy stan prawny dotyczący kryptowalut w Federacji Rosyjskiej ulegnie zmianom, czy też nie. Do tego czasu, zapraszamy do komentowania i dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze