Rodzina Rockeffelerów inwestuje w kryptowaluty.

źródło: pixabay.com
554

Fundusz inwestycyjny Venrock rodziny Rockeffelerów aktywnie działa na rynku kryptowalut.

Venrock

Venrock to firma inwestycyjna typu venture capital, która inwestuje w młode firmy z ogromnym potencjałem wzrostu. Została założona w 1946 przez Laurance S. Rockeffelera (syna sławnego Johna Rockeffelera, potentata naftowego i jednego z najbogatszych ludzi w historii). Początkowy kapitał firmy wynosił „zaledwie” 1.5 miliona dolarów. Dziś oscyluje on w okolicach 3 miliardów dolarów. Przez ponad 70 lat swojej działalności, Venrock zainwestował w ponad 440 firm z czego 125 w fazie IPO (pierwszej oferty publicznej). W jego zyskownych inwestycjach znajdują się takie firmy jak Intel, Apple, Shape Security, PGP czy DoubleClick. Oprócz młodych firm z IT, bezpieczeństwa czy komunikacji, firma działa również aktywnie na rynku ochrony zdrowia i nanotechnologii (inwestycje min. w Nanosys, Du Pont, HealthSouth Corporation czy MedPartners).

Kryptowaluty atrakcyjnym rynkiem

O tym, że na rynku kryptowalut można zarobić ogromne pieniądze wszyscy wiedzą. Sztuką natomiast jest przejść od słów do czynów. Venrock rozpoczął swoją przygodę z rynkiem kryptowalut poprzez współprace z firmą CoinFund z Nowego Jorku. CoinFund to grupa inwestorów, którzy angażują swój kapitał w rozwój startupów z branży blockchain. Kilka tygodni temu, David Pakman, partner w Venrock udzielił wywiadu na temat inwestycji typu joint venture o nazwie „Balancing The Ledger”, która skupia się na interakcjach pomiędzy pieniędzmi i technologią:

Chcieliśmy współpracować z tym zespołem, który inwestował i pomagał w projektowaniu wielu różnych kryptoekonomii i projektów opartych na tokenach kryptograficznych.

Pakman wspomniał również, że nie interesują go krótko terminowe zyski. Venrock skupia się na inwestycjach, które będą przynosić wymierne korzyści przez dziesięciolecia. Zauważył, również, że jego firma nie skupia się na bezpośrednich inwestycjach w kryptowaluty poprzez ich kupno bądź tradowanie. Venrock inwestuje w firmy z ekosystemu kryptowalut:

Na rynku jest wielu traderów. Istnieje wiele funduszy hedgingowych w świecie kryptowalut. My podchodzimy do sprawy w inny sposób. W rzeczywistości dla nas wygląda trochę bardziej na inwestycje typu venture capital.

Maciej Kmita

Komentarze