Ripple wprowadza fundusz VC do rozwoju XRP

źródło: pixabay.com
759

Ripple wprowadza Xpring

Twórcy Ripple wprowadził zupełnie nowy projekt o nazwie „Xpring” który będzie funduszem Venture Capital do wsparcia firm, które opracowują produkty i usługi na podstawie tokenu XRP. Na obecną chwilę głównym wsparciem dla Ripple są banki i chce to zmienić wprowadzając niniejszy pomysł. W oficjalnym komunikacie napisano:

„Jako główny autor kodu źródłowego XRP i posiadacz dużej ilości XRP, często słyszymy od przedsiębiorców i programistów, że chcieliby wspierać w takiej czy innej formie, aby pomóc im w projektach związanych z XRP. Jako jedna z niewielu firm typu blockchain z nastawieniem na rzecz niespekulacyjnego zastosowania technologii, uważamy, że mamy wyjątkową pozycję, aby w znaczący sposób wspierać tych przedsiębiorców. „

Do projektu dołączył m.in. Ethan Beard, były dyrektor technologiczny Facebook’a, który został wiceszefem zespołu deweloperskiego Xpring i Ripple. W swoich ostatnich wypowiedziach pokazał duży entuzjazm związany z projektami:

„Uwielbiam pomagać startupom w rozwoju nowych technologii i ogólnego postępu. Na Facebooku zobaczyliśmy, że firmy z obszarów takich jak gry, muzyka i wiadomości korzystają z naszej platformy, aby zwiększać swój zasięg. Blockchain i cyfrowe zasoby mają zdolność rozwiązywania ważnych problemów, a XRP – z szybkością, skalowalnością i demonstracją rzeczywistego zastosowania – jest doskonałym narzędziem dla startupów i przedsiębiorców do budowania biznesu”

Oprócz wspomnianego projektu Xpring, Ripple wspiera również inne inicjatywy. W ostatnim miesiącu dokapitalizowali np. fundusz Blockchain Capital kwotą 150 mln USD. Twórcy XRP wspomogli również Omni (platforma do wypożyczenia różnych dóbr osobom fizycznym) gdzie również ma zostać wprowadzony wspomniany token. Pomimo już dość sporej kapitalizacji rynkowej XRP, nowa inicjatywa może wzmocnić również i tą pozycję. Ripple rozwija w porównaniu do innych projektów kwestie finansowania startup’ów w większym stopniu. Może to wprowadzić coraz większą ilość implementacji rozwiązań zespołu co dodatkowo będzie zwiększać popyt na te tokeny. Do tej pory głównym klientem produktów Ripple były banki. Czy tym razem rozwinie swoje zasięgi? Zapraszamy do dyskusji. O dalszym rozwoju projektu będziemy informować na naszym portalu.

Komentarze