Binance | Ripple w nowych parach tradingowych

źródło: pixabay.com
1 044
Od kilku dni można handlować na giełdzie Binance przy pomocy zwiększonej ilości par z XRP w roli głównej.

Bazowa para


23 grudnia 2018 roku CEO giełdy Binance, Changpeng Zhao, przy okazji złożenia świątecznych życzeń, wspomniał o nadchodzącym dodaniu kryptowaluty Ripple jako bazowej pary handlowej. Następnie poinformował o zmianie nazwy rynku Etheru (ETH) na rynek monet alternatywnych (ALTS), z uwagi na brak miejsca w interfejsie giełdy.Dzień później, giełda Binance oficjalnie ogłosiła dodanie nowych, bazowych par Ripple, w kontrze do kryptowaluty Tron (TRX) i Zcoin (XZC) oraz potwierdziła przeistoczenie aktualnego rynku ETH w rynek ALTS. Przypomnijmy, że ta druga zmiana jest tylko zabiegiem estetycznym, ułatwiającym poruszanie się po interfejsie.

Podboje XRP


Ripple raczej nie wzbudza pozytywnych emocji wśród entuzjastów cyfrowych aktywów, ale nie zmienia to faktu, że nadal utrzymuje się w czołówce pod względem kapitalizacji. XRP stoi na granicy świata kryptowalut i świata banków. Niektórzy twierdzą, że zespół pracujący nad monetą jest zbyt przychylny bankom, zacierając w ogóle ideę kryptowalut. Scentralizowany system, jaki niesie za sobą Ripple ma wiele wad, ale ma też zalety. Ripple współpracując z ważnymi podmiotami w świecie finansów, z bankami i instytucjami, przyczynił się do szerszej adopcji i wykorzystania technologii na większą skalę.

Spory wokół Ripple a masowa adopcja kryptowalut


Spory pomiędzy zwolennikami Ripple i ludźmi nietolerującymi go, wydawałoby się, że będą trwały zawsze. Warto natomiast zwrócić uwagę na pewną kwestię. Ripple może odegrać znaczącą rolę w masowej adopcji kryptowalut, z uwagi na przychylność banków. Transfery za pomocą blockchaina XRP odbywają się natychmiastowo, a zatem pozwalają przesyłać ogromne środki przy minimalnej opłacie transakcyjnej.

Jeśli chcecie zweryfikować, czy plany zapowiadane przez Ripple na 2018 rok spełniły się, możecie to zrobić tutaj.

Myślicie, że Binance wykonał dobry ruch, dodając XRP jako część nowych, bazowych par tradingowych? Czy Ripple będzie dalej zwiększał swoją dominację na rynku? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

 

 

Komentarze