Ripple: RippleNet osiągnęło 200 klientów instytucjonalnych

źródło: pixabay.com
1 572

Ripple to firma, która  bez wątpienia odniosła znaczący sukces na międzynarodowej scenie płatności transgranicznych. Zespół RippleNet ogłosił, iż w tym tygodniu osiągneli liczbę 200-stu klientów komercyjnych, co potwierdza skuteczność firmy i wzrastające zainteresowanie instytucji finansowych technologią blockchain. Zgodnie z oświadczeniem Ripple, 13 nowych firm zapisało się do współpracy, aby korzystać z usługi RippleNet.

Do nowych klientów firmy należą: Euro Exim Bank, SendFriend, JNFX, FTCS, Ahli Bank of Kuwait, Transpaygo, BFC Bahrain, ConnectPay, GMT, WorldCom Finance, Olympia Trust Company, Pontual / USEND oraz Rendimento. Ripple łączy banki i dostawców płatności za pośrednictwem usługi RippleNet, aby zapewnić bezkompromisowe doświadczenie w zakresie wysyłania i odbierania pieniędzy na całym świecie. Banki, dostawcy usług płatniczych i cyfrowe giełdy aktywów przetwarzają i zapewniają płynność płatności na RippleNet, tworząc nowe, konkurencyjne usługi płatności transgranicznych dla swoich klientów.

Część nowych klientów Ripple wykorzysta cyfrowe aktywo XRP do uzyskiwania płynności na żądanie przy wysyłaniu płatności w imieniu swoich klientów. Pomoże to instytucjom omijać problem kont prefinansowania w różnych lokalizacjach. Sprawi to, że transakcje będą tańsze w porównaniu z tradycyjnymi przelewami bankowymi. Korzystając z tradycyjnych instytucji bankowych, wysyłanie środków za granicę jest zwykle czasochłonne, a także bardzo kosztowne ze względu na wysokie opłaty transakcyjne.

„W 2018 roku do RippleNet dołączyło prawie 100 instytucji finansowych. Aktualnie podpisujemy dwa/trzy razy więcej umów tygodniowo. W ubiegłym roku odnotowaliśmy także wzrost o 350 procent w przypadku klientów wysyłających płatności w czasie rzeczywistym. Zauważamy również, że coraz więcej klientów chce korzystać z XRP dla lepszej płynności transakcyjnej.”- powiedział Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple

Ripple
źródło: pixabay.com

RippleNet – największy sukces Ripple

RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej. Obniżony zostaje całkowity koszt transakcji, poprzez wydajne przetwarzanie. Ponadto, zmniejsza również wymagania do wysłania płatności międzynarodowych. Standaryzowana technologia umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między bankami ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain. Wraz z rosnącą ilością klientów, jak i podejmowanych współpracy – banki i instytucje finansowe dostrzegają potencjał RippleLabs oraz ich usług finansowych.

Kolejnym ważnym produktem RippleLabs jest xRapid, który również stanowi ciekawą alternatywę dla płatności międzynarodowych. Dzięki możliwościom xRapid, płatności mogą być przenoszone z jednej waluty – na XRP – i z powrotem do innej waluty FIAT. Produkt xRapid dostarcza niższe koszty transakcji i skalowalności zasobów cyfrowych XRP, a także poprawia szybkość finalizowania transakcji.

Co sądzicie o produktach Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze